Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Fejér Megyei Önkormányzat is csatlakozott a „Föld órája - 2009.” nemzetközi klímavédelmi akcióhoz, melyre 2009. március 28-án este kerül sor.
A Fejér Megyei Önkormányzat kiemelten fontosnak tartja a klímavédelmi célokat, ezért vesz részt az akcióban, és megkér mindenkit - intézményeket, vállalatokat, civil szervezeteket, magánszemélyeket egyaránt -, hogy csatlakozzon a Föld órája akcióhoz, mely által aktív részese lehet környezetünk megóvásának.
Ehhez nem kell mást tennie, mint március 28-án (szombaton) 20.30 és 21.30 óra között lekapcsolni a a kül- és beltéri világítást, áramtalanítani a készenléti üzemmódban levő elektronikus berendezéseket (ezzel egyébként nem csak környezetet, a klímát- védhetjük, hanem a villanyszámlánk is kisebb lesz...)
A Fejér Megyei Önkormányzat nevében dr. Tiborcz Péter, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke az akció sikere érdekében levélben tájékoztatta a kezdeményezésről: Fejér megye településeinek polgármestereit, a Fejér Megyei Közgyűlés képviselőit, bizottsági tagjait, a Fejér Megyei Önkormányzat intézményeinek vezetőit illetve valamennyi megyei önkormányzatot.
A Fejér Megyei Önkormányzat bízik abban, hogy minél többen csatlakoznak a megyéből a Föld órája akcióhoz, példát mutatva és hatékonyan elősegítve a klímavédelmi célok hosszú távú érvényesülését!
Sajnálatos módon már Fejér megyében is egyre gyakrabban tapasztalhatjuk a környezetszennyezés okozta klímaváltozás súlyos hatásait. Meggyőződésem, hogy minden szervezet, vállalat, magánszemély hatékony fellépése és szerepvállalása szükséges a helyi környezetünk és mikroklímánk megóvásához, ami hosszú távon térségi és globális szintű pozitív hatásokat is eredményez.
A Föld óráján: 2009. március 28-án, 20.30-kor, a világ valamennyi táján a környezettudatosan élő emberek, szervezetek (legalább) egy órára lekapcsolják a világítást, illetve takarékoskodnak a villamosenergia-felhasználással, áramtalanítják a készenléti üzemmódban levő elektromos készülékeket, ami által több millió tonnával csökkenthető a klímaváltozást előidéző károsanyag-kibocsátás, mérsékelhető a fényszennyezés, elősegíthető a természet megóvása és Bolygónk jövőjének biztosítása.
A „Föld órája - 2009.” egy világméretű felhívás arra, hogy minden egyes ember, minden üzleti vállalkozás és minden közösség cselekedjen. Felhívás a felelősségvállalásra, a fenntartható jövőért való munkálkodásra. Ezen az estén Európától Amerikáig szimbolikus épületek és terek fognak sötétbe borulni.
A Föld órája (Earth Hour) 2007-ben indult hódító útjára Sydneyben, Ausztráliában, amikor is 2,2 millió család és üzleti vállalkozás kapcsolta le a villanyokat ill. ki húzta az éppen használatban nem lévő elektromos eszközeiket, egy órára. Azóta a kezdeményezés már a legnagyobb nemzetközi, klímaváltozás elleni akcióvá nőtte ki magát: a 2008-as Föld Órája akcióban a világon csaknem 30 millióan vettek részt (hazánkból Pécs és Budapest).
2009-ben az eddigi regisztrációk alapján már több, mint 80 ország 1753 települése vesz részt, ebből 55 főváros. A legtöbb település Görögországban csatlakozott az akcióhoz, megelőzve ezzel Kanadát és Ausztráliát (már csatlakozott pl. New York, Las Vegas, Los Angeles, London, Hong-Kong, Róma, Varsó, Dubai, Párizs, Rio de Janeiro, London, Peking, Moszkva, Szingapúr, Athén, Buenos Aires, Toronto, Sydney, Mexikóváros, Isztambul, Koppenhága, Manila, Brüsszel, Fokváros, Helsinki …stb.
Magyarország az első 15 ország között van a csatlakozó településeket tekintve! Hazánkból eddig 32 település csatlakozott, Fejér megyéből eddig Székesfehérvár és Mór, ill. a Fejér Megyei Önkormányzat is regisztrált.
Cél, hogy világszerte legalább 1 milliárd ember csatlakozzon az akcióhoz. Bizonyítsuk be együtt, hogy globális összefogással eredményesen léphetünk fel a klímaváltozás ellen!
Minden egyes ember, szervezet és település részvétele számít, hiszen csak közös összefogással tudjuk megmutatni, hogy igenis tehetünk az éghajlatváltozás csökkentése érdekében.
„A Föld órája a remény és a tettek üzenete, hogy mindenki változtathat!”
Az akció kapcsán a Fejér Megyei Önkormányzat szeretné felhívni a figyelmet az energiatakarékos műszaki cikkek, kompakt fénycsövek használatának klímavédelmi és gazdaságossági előnyeire is (pl. ha akár egyetlen hagyományos izzó helyett energiatakarékos égőt használunk, akkor akár 15 ezer Ft –ot spórolhatunk a villanyszámlánkon és kb. 400 kg-mal kevesebb szén-dioxid-kibocsátást okozunk). Magyarországon évente közel 40 milliárd forintot költünk világításra, melynek kb. háromnegyed részét lehetne megtakarítani energiatakarékos égők használatával!
A Föld óráján való részvételre a programot bemutató www.earthhour.org weboldal magyar aloldalán lehet regisztrálni: http://www.earthhour.org/signup/hu:hu - valamint további információk találhatók a WWF Magyarország természetvédelmi szervezet honlapján is: http://wwf.hu/foldoraja/index.php