Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Fejér Megyei Önkormányzat küldöttsége a lengyel-magyar barátság napját, március 23-át lengyelországi testvérmegyénkben, Opoléban ünneplte. A megyei, ill. megyei kisebbségi képviselőkből és intézmény-vezetőkből delegációt Tóth Erika, az Ifjúsági és Turisztikai Bizottság elnöke vezette.
A magyar és lengyel történelem közös vonásai, a két nép között kialakult szoros, történelmi barátság tiszteletére 2007-ben a Magyar Országgyűlés és Lengyel Szejm március 23-át a Magyar-Lengyel Barátság Napjává nyilvánították. A Magyar-Lengyel Barátság Napját megünnepelni nem más, mint tiszteletünket kifejezni a két nép múltja előtt, jelen és jövő barátságunk folytatása jegyében.
Fejér Megye Közgyűlése és a lengyelországi Opole Vajdaság vezetői elhatározták, hogy az országos rendezvények mellett megyei rendezvény megtartását is szorgalmazzák, mely idén 2009. március 22. és 24. között Opole Vajdaságban került megrendezésre. Az esemény célja a kulturális, turisztikai, gyermekvédelmi, egészségügyi, környezetvédelmi, ifjúsági, sport és egyéb szakmai programok közös megvalósításának, valamint az intézményi, vállalkozói tapasztalat-cserék lebonyolításának elősegítése volt.
A rendezvény keretein belül hivatalos találkozókra, intézmények kapcsolatépítésére, kiállításra, magyar film vetítésére, néptáncosok és zenészek fellépéseire is sor kerül. „Fejér megye múltja és jövője” címmel várta a látogatókat a Fejér Megyei Tourinform, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ, a Fejér Megyei Művelődési Központ, illetve a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatóságának kiállítása.
Nagy sikerrel lépett fel a Fejér megyei Szedtevette zenekar, illetve a dunaújvárosi Antal Anna-Ádám Judit komolyzenei duó. A tordasi Pillikék táncegyüttes, valamint a szintén tordasiakból álló Lókötők énekegyüttes és Tüzifa zenei együttes elvarázsolta a teltházas opolei színház közönségét. Sikeresen mutatkozott be Opolében a televízióból ismert Four For Dance tánccsoport is. A küldöttség munkáját segítették a székesfehérvári Klub Polonia lengyel nyelvet kiválóan beszélő tagjai.