Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Klímavédelmi együttműködés céljából szakmai találkozót hívott életre Dr. Tiborcz Péter, a Fejér Megyei Önkormányzat alelnöke a Föld napja alkalmából, április 22-én. Tíz megyei önkormányzat vezető képviselője, szakembere vett részt a tanácskozáson.
A megyei önkormányzat kiemelt feladatának tekinti a klímaváltozással kapcsolatos problémák megelőzését, ezért klímavédelmi munkacsoport alakítását kezdeményezte, melyhez kérte a megyei önkormányzatok és környezetvédelmi szakemberek együttműködését.
Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Közgyűlés elnöke, a Fejér megyében sokakat foglalkoztató, aktuális problémáját, a Velencei-tó északi részére tervezett, kormányzati támogatást élvező giga-beruházás előre látható, súlyos következményeit hangsúlyozta. Kiemelte a klímavédelmi feladatok fontosságát valamint a Fejér Megyei Önkormányzat környezetvédelmi irányú elkötelezettségét.
Balsay István, a Fejér Megyei Közgyűlés Alelnöke kiemelte a megyei terület- és településrendezési tervek révén az önkormányzatok által gyakorolható területfelhasználás-szabályozási tevékenység fontosságát és jelentős környezetvédelmi hatását – különös tekintettel az erdő- és gyepterületek, természetvédelmi és Natura 2000 területek megóvására, a felszíni – és felszín alatti vizek készleteinek és minőségének megőrzésére, melyek szorosan kapcsolódnak a klímavédelemhez. Jelentős környezetvédelmi problémának nevezte a megye kiváló minőségű termőföld területeinek a művelés alól történő nagy arányú kivonását, melynek következtében drasztikus mértékben növekszik a golfpályák területe ill. a burkolt felületek kiterjedése (pl. lakóparkok, bevásárló központok…stb. létesítése miatt), ami nagymértékben hozzájárul a kedvezőtlen mikroklíma-jellemzőkhöz (túlzott felmelegedés).
Dr. Tiborcz Péter összegezve a munkaértekezletet, elmondta, a megyei önkormányzatok hatékony klímavédelmi programja, és összefogás révén, fontos szerepet tudnak vállalni a negatív éghajlat-változási folyamatok mérséklésében. A klímavédelmi Munkacsoport által az egyes megyei klímavédelmi programokat, célkitűzéseket összehangoltan, hatékonyan tudják megvalósítani. Megállapodtak, hogy ezen túl az erdő - és vízvédelem, illetve, más ügyekben is közösen lépnek fel. A Velencei-tó környéki giga-beruházás, Vas megyei szemétégető és a szalmaégető-erőmű problémáira is közösen próbálnak megoldást találni.
Munkájukat rendszeres konzultációkkal, szakemberek közreműködésével képzelik el a jövőben.
A megbeszélésen 10 megyei önkormányzattól, például Komárom-Esztergom, Vas, Zala, Borsod-Abaúj-Zemplén, Pest megyéből voltak jelen képviselők és szakemberek.
Az alelnök örömmel számolt be arról, hogy Antal Z. László, a MTA Szociológiai Kutatóintézet Éghajlatváltozás Kutatóműhelyének vezetője, a Klímabarát Települések Szövetség elnöke szintén segíti munkájukat.