Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Hogyan oktatható a környezetvédelmi-klímavédelmi témakör? Ezt is megtudhatták Martonvásáron, a Pápay Ágoston Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Diákotthon (ÖKOISKOLA) épületében Környezetvédelmi - oktatási szakmai napot tartottunk, a Fejér Megyei Önkormányzat fenntartásával működő oktatási intézmények számára. A rendezvényt dr. Tiborcz Péter, a Fejér Megyei Közgyűlés társadalmi alelnöke kezdeményezte.
A program elsődleges célja: az iskolák vezetői és szakpedagógusai számára a martonvásári Ökoiskola Program kialakításával kapcsolatos tapasztalatok átadása és bemutatása volt.
A programban résztvevők megismerhették Orbánné Molnár Anikó iskolaigazgató, valamint Mikus Csilla, az iskolai öko-munkacsoport vezetőjének és több lelkes munkatársuk előadásai keretében az Iskola három éves ökoiskolai működésének szakmai eredményeit, majd helyszíni bejárás keretében megtekintették az Ökoiskolában megvalósított környezeti szemléletformálás eszközeit - mint pl. az öko-faliújságot, az esővíz-gyűjtőt, a biokertészetet, szerves hulladék-komposztálót, szelektív hulladékgyűjtési eszközöket.
A rendezvény zárásaként Öko-büfében látta vendégül a martonvásári iskola a résztvevőket, kizárólag ökológiai termesztésű bioételekkel.
A résztvevő iskolák képviselői védett növény-és állatfajokat bemutató plakátsorozatokat is kaptak a megyei önkormányzattól, valamint Győri Tibor úr jóvoltából a Mohai Faiskolában termesztett, több száz elültethető facsemetét is átvehettek.
A résztvevők egyetértése alapján javaslat született a „Fejér Megyei Önkormányzat és Oktatási Intézményei Öko-Munkacsoportja” létrehozására, melynek célja: a megyei önkormányzat oktatási intézményeiben a környezettudatos szemléletmód valamennyi tantárgyba való beépítése, a környezeti nevelési programok hatékony megvalósítása; folyamatos információ- és tapasztalatcsere az önkormányzat és intézményei között a környezetvédelemmel kapcsolatos aktuális információkról, programokról, közös akciók szervezése …Az Öko-Munkacsoport tényleges létrehozásáról a Fejér Megyei Közgyűlés az április 30-ai ülésén dönt.)