Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Április utolsó vasárnapján Fejér megye művészeti csoportjai és kézműves alkotócsoportjai mutatkoztak be a Cifra Palota elnevezésű rendezvénysorozat keretében Budapesten, a Művészetek Palotájában.
A Hetedhét ország elnevezésű program házigazdája, Várkonyi Attila elmondta, hogy a havonta minden hónap utolsó vasárnapján más-más régiókat bemutató esemény lehetővé teszi, hogy a fővárosi gyerekek, felnőttek megismerjék az egyes vidékek gazdag kulturális életét, valamint, hogy a Művészetek Palotája ne csak a budapestieké, hanem az egész országé legyen.
Balsay István, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke köszöntőjében kiemelte: Fejér megyében mindig is kiemelt figyelem övezte a hagyományőrzést és az utánpótlás megteremtését, ezért gazdag a kulturális élet. Nagyon fontosnak tartja a művészeti, néprajzi, kulturális értékek megőrzését, és felmutatását, az interaktív kapcsolatteremtést. A Művészetek Palotájában megtisztelő feladat és lehetőség a fellépők számára a mezőföldi és vértesi, bakonyaljai és Duna-menti hagyományok, a sváb, a szlovák, a roma szokások, művészeti produkciók bemutatása.
Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ - Művészetek Háza igazgatója elmondta: nagy öröm, hogy Fejér Megyei Művelődési Központ szervezhette meg a "Fejér megye bemutatkozik" c. programot a Művészetek Palotájában. Céljuk volt, hogy a kistelepülésekről is, különösen a kulturálisan hátrányos helyzetű falvakból is hozzanak nézőket, gyerekeket a rendezvényre, így Cecéről és Alapról is indítottak buszokat, és kérték a fellépőket, hogy hozzanak magukkal nézőket is, elsősorban olyanokat, akik még Budapestre sem tudnak eljutni.
Tíz órától a színpadon a népzenéé és a néptáncé volt a főszerep, ahol fellépett a Szironta Csengettyű és Citera együttes, az Igari Népdalkör, az Abai Pávakör és Citerazenekar, az Alapi Mezőföld Népi Együttes, az Adonyi Salina Néptáncegyüttes, a "Magyar Kút" ÁMK Nemzetiségi Alapfokú Művészetoktatási Intézményének Kisrigó Énekegyüttese Etyekről, a Hermann László Zeneiskola és Zeneművészeti Szakközépiskola népzene tanszaka, és Fejér Megyei Népzenei Műhely Egyesület gyermekjátszó táncháza.
A Fehérvári Kézművesek Egyesülete, a Fejér Megyei Népművészeti Egyesület és a Kulcsi Kemencés Egyesület révén a MüPa folyosóit betöltötte negyven kézműves, akik közel tizenöt szakmában mutatkoztak be.
Fi Károly Ferenc