Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Fejér Megyei Szent György Kórház a megyei önkormányzat legnagyobb intézménye, de jelentősége ennél is nagyobb, az egész közép-dunántúli régió (Komárom-Esztergom, Veszprém és Fejér megyék) egészségügyi központja. Dr. Balogh Ibolya, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a kórház fejlesztési pályázatának viszontagságairól, az ügy jelenlegi állásáról, a megyei önkormányzat tervezett lépéseiről adott tájékoztatást. Mint ismeretes, az európai uniós forrásokra beadott pályázatot a kormányzat "tartaléklistára helyezte", gyakorlatilag elutasította. Erről kérdeztük az elnök asszonyt.
- Mivel indokolták az elutasítást?
- Egyáltalán nem indokolták. Sőt, tulajdonképpen formális, írásbeli elutasítást sem kaptunk mind a mai napig. Többek között ettől is felháborító az eljárás. Több mint tízmilliárd forint fejlesztési keretet tagadnak meg kórházunktól, amelynek pályázata mindenben megfelelt a kiírásban foglaltaknak. Az a gyanúnk, hogy a "tartaléklistársa helyezés" - amely lehetőség egyébként nem szerepelt a kiírásban - egyedül azt a célt szolgálja, hogy ne kelljen formális elutasítást kibocsátani, és így jogorvoslattal se élhessünk.
- És ebbe belenyugszanak?
- Nem nyugodhatunk bele. Több mint egymillió ember korszerű egészségügyi ellátásáról van szó. Ráadásul a kormány nem is a hazai költségvetésből származó pénzekkel bánik ilyen önkényes módon, hanem az Európai Közösségtől meghatározott célra érkező forrásokkal. Választ kell adniuk, hogy az értékeléskor a támogatáshoz elegendő pontszámot kapott pályázatunk ellenére miért akarják kirekeszteni - az országban egyetlenként - a mi régiónkat. Panasszal éltünk a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségnél - részletes beadványunkra azonban sem a március 27-én lejárt törvényes határidőre, sem a meghosszabbított, április 27-ei határidőre nem érkezett válasz. Ezért írtam a minap nyílt levelet Bajnai Gordon miniszterelnökhöz (Népszabadság,2009. május 18. 11. oldal - a szerk.) Megfontoljuk, nem zárhatjuk ki már azt sem, hogy kénytelenek leszünk az ügyészséghez, illetve az Európai Bírósághoz fordulni jogaink védelmében, azaz három megye lakossága, több mint egymillió ember egészségügyi ellátása érdekében. Remélem azonban - a többi pályázó és Magyarország megítélése érdekében is -, hogy nem kell ehhez a végső eszközhöz folyamodnunk...
- Sajtóhírek szerint kormánypárti képviselők elérték, hogy a kormány valamiféle kompromisszumos ajánlatot tegyen...
- A szocialistákra oly jellemző üres "kommunikáció", lényegében megtévesztő propaganda - szállóigévé vált kifejezésükkel élve megint nem bontották ki az igazság valamennyi részletét.
Amilyen örömmel fogadtuk az ajánlat hírét annak idején, olyan nagy volt aztán a csalódásunk. Hiszen ennek a "kompromisszumnak" az lett volna a lényege, hogy fogadjuk el az indoklás nélküli elutasítást, cserébe pedig részt vehetünk egy másik, hazai finanszírozású pályázaton. Csakhogy ezt a pályázatot egyelőre ki sem írták, tehát nem is létezik, és már a homályos ígéret szintjén is látszik, hogy a teljes keret sem lenne több ötmilliárd forintnál, amely a Szent György Kórházban megvalósítani szándékozott fejlesztéseknek a felére sem nyújtana fedezetet. És akkor nem beszéltünk arról, hogy semmiféle garancia nincs rá, hogy ezt a pályázatot valóban meg fogják hirdetni, ahogyan arra sincs, hogy pályázatunkat nem utasítják el ugyanúgy, mint az előzőt.
Ezt természetesen nem fogadhatjuk el, nem hazardírozhatunk egymillió ember egészségével.