Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Fejér, Pest, Veszprém és Zala megye millenniumi emléknapot rendez május 23-án, szombaton Sólyon. A nagyszabású rendezvény részleteiről illetve Fejér megyei folytatásáról L. Simon László, a Fejér Megyei Közgyűlés Oktatási és Kulturális Bizottság elnöke tartott sajtótájékoztatót.
2009-ben ünnepli Fejér Megye társaival közösen rendezvénysorozatban emlékezik meg róla, hogy ezer évvel korábban bocsátotta ki Szent István király azt az oklevelét, amely elsőként tesz említést Fejér, Zala, Pest és Veszprém vármegyékről. (A iratról egyébként IV. Béla 1257-ben kiadott megerősítő oklevele révén tudunk.) Szent István oklevele a veszprém megye Sóly községben datálódott, a központi ünnepség helyszínéül ezért választották ezt a települést.
A nap ökumenikus istentisztelettel kezdődik a helyi – középkori eredetű – református templomban. Ezt követően Dr. Mádl Ferenc, a Magyar Köztársaság korábbi elnöke mond megnyitó beszédet.
Az emléknap szerves része lesz a négy megye összevont ünnepi közgyűlése, amelyen várhatóan közfelkiáltással fogadják majd el az ezeréves megyék történelmi szerepét méltató, és jelenlegi illetve jövőbeni fontosságát hangsúlyozó határozatot.
A résztvevőket egész napos kulturális és szórakoztató programok várják, fellép többek között Bujtor István és Eperjes Károly színművész, valamint Baksa Kata népdalénekes. A rendezvényről „emlékdobozt” fognak összeállítani, amely a templom padozatába süllyesztve várja majd a következő ezer év elteltét.
A bizottsági elnök a rendezvénysorozat kulturális hozadékaként számolt be arról, hogy a Fejér Megyei Önkormányzat az ünnepi alkalomra Ecsedi Mária által tervezett millenniumi bronz és ezüst emlékérmeket készíttetett; a megyei múzeum, a levéltár, a könyvtár és a művelődési központ pedig egyedülálló kiadványokkal, kiállításokkal és rendezvényekkel készült az alkalomra. A Fejér megyei események sora a sólyi emléknapot követi majd, és egészen az augusztus 14-ei ünnepi közgyűlésig tart. Az ünnepi közgyűlésen fogják átadni a megyeháza dísztermének restaurált, helyreállított festményeit is.