Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A Fejér Megyei Területi Választási Iroda vezetője, dr. Varjú Mihály május 25-én immár harmadik alkalommal tartott a Megyeháza Dísztermében a 2009. évi Európai Parlament tagjainak választását megelőzően Fejér megye települései helyi választási iroda vezetői részére választás szakmai felkészítőt.
A jegyzői értekezleten dr. Kara Pál, a Fejér Megyei Területi Választási Bizottság elnöke felhívta a jegyzők figyelmét a szakszerű és törvényes munkavégzésre. Tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a Területi Választási Bizottság a választás napján a szavazás megkezdésétől az urnák lezárásáig folyamatosan várja a településektől esetlegesen beérkező beadványokat.
Dr. Varjú Mihály főjegyző előadásában elmondta, hogy a települések által eddig végzett munka törvényesnek és szakszerűnek értékelhető. Tájékoztatta a jelenlévőket a választásokig hátralévő feladatokról. Kiemelte a névjegyzék továbbvezetésével kapcsolatos kötelezettségeket, szólt a szavazóköri dobozok szállításának rendjéről, valamint részletesen kifejtette a szavazás napján felmerülő feladatokat. Felhívta a jegyzők figyelmét a választások során a hierarchia betartására. A megyei főjegyző röviden értékelte a HVI vezetők távoktatását. Elmondta, hogy valamennyi helyi választási iroda vezetője jó eredménnyel teljesítette a vizsgakövetelményeket. Ismertette a jelenlévőknek a Területi Választási Iroda ügyeleti rendszerét, illetve az ügyeletet ellátó személyek elérhetőségét. Előadása végén az elmúlt év tapasztalatai alapján elemezte a felmerült vitás eseteket és az azokra alkalmazott megoldási javaslatokat.
Dr. Molnár Krisztián aljegyző, a Fejér Megyei Területi Választási Iroda vezetőjének jogi helyettese előadásában felhívta a figyelmet a szavazatszámláló bizottságokba történő delegálás fontosságára, szükségességére, hogy minden szavazókörben legyen a jelölőszervezetek által delegált szavazatszámláló bizottsági tag. Ismertette a mozgóurnával kapcsolatos törvényi változásait és ez EP-választással kapcsolatos jogorvoslati fórumrendszert.
Unger József, a területi választási iroda informatikai helyettes vezetője részletes előadást tartott a névjegyzék továbbvezetésével kapcsolatos teendőkről és a héten tartandó igazgatási és informatikai próbákról, a névjegyzék előállításának kérdéseiről.