Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Az Európai Unió tervezési irányelveivel összhangban a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium a 2007-2013 közötti tervidőszakra vonatkozó agrár-vidékfejlesztési stratégia kialakításába bevonja az agrár-vidékfejlesztés gazdasági, társadalmi és civil résztvevőit is, hogy a lehető legszélesebb konszenzus alapján kerüljenek kialakításra az agrár-vidékfejlesztés stratégiai céljai és megvalósításhoz szükséges támogatási rendszer. A fejér megyei fórum is ezt a célkitűzést szolgálta a Megyeházán.
A Fejér Megyei Önkormányzat valamint a Fejér Megyei Földművelésügyi Hivatal szervezésében megvalósuló fórumra megyénk országgyűlési képviselői, polgármesterei, kistérségi megbízottai és falugazdászai kaptak meghívást. A rendezvény aktualitását az adta, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv II. változatához benyújtandó szakmai és regionális programok határideje március 31-én lejár, így a rendezvény résztvevői már a Nemzeti Agrár- Vidékfejlesztési Stratégia végső változatát ismerhették meg a fórum keretében.
Az agrár-vidékfejlesztés 2007-2013 közötti megvalósításának közösségi támogatását az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap (EMVA) teremti meg a Tanács 1698/2005/EK rendelete (2005. szeptember 20.) alapján. Az agrár-vidékfejlesztés ezen kívül a második Nemzeti Fejlesztési Tervben (NFT II.) szereplő komplex programokhoz való kapcsolódása révén a Kohéziós és Strukturális Alapok által támogatott intézkedésekre is támaszkodik. Az EMVA nemzeti stratégiákon alapuló vidékfejlesztési programokon keresztül működik, amelyeket a tagállamoknak saját maguknak kell kidolgozniuk. Ezek az új vidékfejlesztési stratégiák (Magyarország esetében ez a Nemzeti Agrár-Vidékfejlesztési Stratégia, a NAVS) 2007. január 1-je és 2013. december 31-e közé eső időszakra vonatkoznak. A NAVS alapján megvalósuló konkrét operatív intézkedéseket a Nemzeti Agrár-Vidékfejlesztési Program tartalmazza majd. Ez a program csoportosított intézkedéseken keresztül hajtja végre a vidékfejlesztési stratégiát, melynek teljesítéséhez az EMVA-tól kell támogatást igényelni. Az EMVA-n keresztül lehívható uniós forrás ezen időszakban mintegy 100 milliárd forint lesz évente, amelyhez további 25 milliárd forint nemzeti kiegészítés társul.
Az új agrár és vidékfejlesztési program a tengelyek fogalmát is bevezeti. Ezek olyan összefüggő intézkedéscsomagok, amelyek több célkitűzéshez hozzájáruló konkrét célokkal bírnak, és összhangban vannak az Unió vonatkozó irányelveivel. A magyarországi program a főbb intézkedéseket az alábbi négy tengely mentén osztotta fel:
I. tengely: A mezőgazdaság és erdészeti ágazat versenyképességének javítása (részesedése a programból 40%): Mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházások támogatása, fiatal mezőgazdasági termelők elindításának támogatása, termelői csoportok létrehozásának támogatása, tanácsadási szolgáltatások mezőgazdasági termelők és erdőgazdálkodók általi igénybevétele.
II tengely: A vidék és környezet fejlesztése (részesedése a programból 45%): Agrár-környezetvédelmi kifizetések, állatjóléti kifizetések, Natura 2000 program, mezőgazdasági területek első erdősítése, kedvezőtlen adottságú térségek támogatása.
III. tengely: Az életminőség javítása a vidéki területeken és a diverzifikáció ösztönzése (részesedése a programból 10%) : Mikro-vállalkozások létrehozásának és fejlesztésének támogatása, turisztikai tevékenységek ösztönzése, vidéki örökség megőrzése és korszerűsítése.
IV. tengely: LEADER (részesedése a programból 5%) : Fejér megyében a jelenlegi 4 térségen kívül további LEADER összefogások támogatására is mód nyílik a következő tervidőszakban.