Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Jelentős források érkeznek Fejér megyébe a 2021-2027-es pénzügyi ciklusban
2021.10.08. 09:35
Európai uniós pályázati felkészítőt szervezett a Fejér megyei önkormányzatok, humán intézmények és a civil szféra képviselőinek az Echo Innovációs Műhely a 2021-2027-es pénzügyi ciklushoz kapcsolódóan. Az eseményen Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke elmondta: 67 milliárd forint a nyitóforrás, ami ebben a ciklusban Fejér megyébe kerül, de lehetséges, hogy további 20 milliárd forint is érkezik – így összesen közel 90 milliárd forintnyi fejlesztési lehetőséget jelent Fejér megye számára a most induló pénzügyi időszak.
A 2014 és 2020 közötti pénzügyi ciklus lezárása folyamatban van. Mint azt Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke elmondta, összességében mintegy 50 milliárd forintos forrásfelhasználással zárja Fejér megye ezt a költségvetési időszakot. A 2021 és 2027 közötti források pedig jelentősen meghaladják ezt az összeget is.
„Már most 67 milliárd forint nyitóforrásról tudunk, ami Fejér megyébe kerül a 2021-2027-es ciklusban, bár még most az irányítóhatósággal egyeztetve az is lehetséges, hogy további 20 milliárd forint forrás érkezik TOP Plusz néven – ez azt jelenti, hogy közel 90 milliárd forint érkezne Fejér megyébe. ez egy nagyon szép szám, pláne ha azt vesszük, hogy ebből olyan fejlesztéseket valósítunk meg, ami a településeinken élő lakosság igényeit szolgálja, hiszen alapos igényfelméréssel indult ez a program is – felmértük, h mire van szüksége a településen élőknek, a településeknek. És ami jó hír, októbertől már indulnak is az első felhívások és decemberben már az első pályázatbeadások is megtörténhetnek” - mondta el Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
A humán szolgáltatások fejlesztésére nagyságrendileg kétszer akkora összeg jut az előttünk álló pénzügyi ciklusban, mint az előzőben – mondta el Domokos Tamás, a Kodolányi János Egyetem tanszékvezetője.
„Az unió is rájött arra, főleg a COVID okozta társadalmi válság és gazdasági krízis miatt, hogy bár szépek a felújított ingatlanok és a jól működő infrastrukturális elemek, de ha üresek, akkor nem értünk el vele semmit. Tehát a humán szférába történő beavatkozás - kompetenciafejlesztés, szociális fejlesztések, társadalmi integráció, közösségi programok - nélkül csak üres épületeket építünk. Ezért át is strukturálta a forrásokat az unió ebben a ciklusban: kevesebb az infrastrukturális fejlesztés, és több - gyakorlatilag majdnem a duplája - a humán infrastruktúra fejlesztésre fordítandó forrás. Ebben az értelemben Fejér megye összes fejlesztési forrásának is már több mint 10 százaléka a humán fejlesztésekre kell, hogy fordítódjon” - tette hozzá Domokos Tamás.
Mint azt Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a képzés résztvevőinek elmondta, októbertől már indulnak is az első felhívások és decemberben már az első pályázatbeadások is megtörténhetnek.