Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Az agrárgazdálkodás minőségi fejlesztése érdekében évek óta a legfontosabb szakmai célkitűzés, hogy „kerüljön minőségi magyar termék az asztalra!”
Pénteken agrárszakmai konferenciát rendeztek a Megyeházán, ahol az uniós agrárpolitikáról, a Vidékfejlesztési Program kisgazdaságok számára kínált fejlesztési lehetőségeiről, az élelmiszerbiztonságról és minőségről, valamint arról is szó volt, hogy milyen az interaktív termelői piac a Jancsár Piac példáján keresztül.
A konferencián Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ elnöke arról tartott előadást, hogy Magyarország számára mit jelent a közös agrárpolitika, hogyan tudják versenyképessé tenni a magyar agrár élelmiszergazdaságot és hogyan készülnek a következő uniós költségvetési időszakra.
Jakab István elmondta, az agrárszakma egyik legfontosabb célkitűzése, hogy a gazdák jövőbeli generációi ne csak alapanyagot, hanem minél jobban feldolgozott termékeket állítsanak elő, mert ez a magyar vidék jövője.
Szombaton a Fejér Megyei Helyi Termék Mustrával folytatódik a programsorozat.
Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke elmondta, hogy a Hungarikumok megyei vetületeként a Jancsárkert termelői piac és közösségi tér felvételt nyert a Fejér Megyei Értéktárba, annak hivatalos tagja lett. "Fontos, hogy mind a megye, mind az ország polgárai minőségi magyar termékeket fogyasszanak, amelyek nemcsak felveszik a versenyt a legjobb minőségű külföldi termékekkel, hanem sok esetben felül is múlják ezeket." - tette hozzá a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
A Fejér Megyei Önkormányzatnak konzorciumi partnereivel: a Fejér Megyei Kormányhivatallal és az Echo Innovációs Műhellyel 1,331 milliárd forintos pályázati támogatást sikerült elnyernie Fejér megye foglalkoztatási helyzetének javítására, hogy a gazdaságfejlesztéssel a hátrányos helyzetű térségekben kiegyensúlyozottabb foglalkoztatási helyzetet teremtsenek. A Fejér Termék Program fejlesztése is e célok elérését segíti. A Fejér Megyei Önkorányzatnak Így lehetősége nyílik arra, hogy tovább népszerűsítse a Megyekorzó rendezvényei által a Fejér Termék Programot, a házi készítésű egészséges élelmiszereket és kézműves termékeket a lakosság körében.
szekesfehervar.hu