Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Két kiadványt mutattak be Fejér megye értékeiről
2021.10.18. 15:01
Fejér megye értékeit ismerhetik meg az olvasók annak a két könyvnek a segítségével, melyeket ma mutattak be a Megyeházán. A „Fejér megye értékei az ezer éves megye tükrében”, valamint a „Mesés Fejér megye” című kiadványok elkészítésére és kiadására a Fejér Megyei Önkormányzat az Agrárminisztérium pályázatán nyert el 4 millió forintos támogatást.
Fejér megye értékőri tevékenységének segítésére nyert a Fejér Megyei Önkormányzat az Agrárminisztériumtól 4 millió forint támogatást, melyből két, megyénk értékeit más-más szempontok alapján bemutató könyv készült.
„Az egyik a „Mesés Fejér megye” – ez egy középiskolás célcsoportot megcélzó kiadvány, amely bemutatja a megye értéktárát, a megyei értékeket, könnyedebb hangvétellel, tegező stílusban. Szerintem egy nagyon könnyed, de ugyanakkor tudományosan megalapozott mű született. A másik könyv egy kicsit tudományosabb szemléletű, több gyűjtő- és kutatómunkát tartalmazó mű, ami megyei értékeink változását mutatja be az ezer éves történelmünk során. Ez a mű elsősorban a megye közigazgatási terület-,változásaira összpontosít és a megye épített értékeire, azon belül is főként a kastélyainkra” - mondta el Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
Mint azt Kész-Varga Mónika, a könyv szerkesztője elmondta, a „Mesés Fejér megye” című könyv a korábbi Fejér Megyei Értéktár kiadvány és a „Mesés Fehérvár” című könyv ötvözete. A főként fiataloknak szánt, könnyed és kötetlen hangvételű kiadványban 59 érték szerepel a Fejér Megyei Értéktárból. „Megpróbáltuk mindegyiknek a lényegi részét megfogni, képekkel is szemléltetve, valamint különböző kis érdekességeket is beletéve egy-egy értéknek a bemutatásába. A cél az volt, hogy felkeltsük a fiatalok érdeklődését, hogy ne csak olvassák és forgassák ezt a kiadványt, hanem ezeket a helyszíneket meg is látogassák” - tette hozzá a szerkesztő.
A „Fejér megye értékei az ezeréves megye tükrében” című kiadvány ötlete évekkel ezelőtt született meg, amikor egy hasonló, az Országos Széchenyi Könyvtár kiadásában megjelenő könyv került a kezébe – mondta el Bödő István levéltár-igazgató, a könyv szerkesztője.
"A térképek mellett az épített örökséget választottuk másik témának a kiadványhoz. Úgy gondoltam, hogy a térképeket leginkább az épített örökségeinkkel lehet összeházasítani. Úgy érzem, a végeredmény igazolja ezt, hiszen egy nagyon szép, exkluzív kiadvány jött létre” - emelte ki Bödő István.
A „Mesés Fejér megye” című kiadványt elsősorban a középiskolásoknak juttatják majd el, míg a „Fejér megye értékei az ezeréves megye tükrében” című könyv főként közintézményekbe és közgyűjteményekbe kerül. Ez utóbbi kiadvány angol nyelven is megjelent, így diplomáciai ajándékként nemzetközi fórumokon is szerepelhet majd – tette hozzá Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.