Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Kihirdették „A mi Fejér Megyei Kincsesládánk” – a Fejér Megyei Értékek és Hungarikumok ismereti vetélkedő győzteseit a Megyeházán
2019.03.27. 16:00
Szerdán rendezték „A mi Fejér Megyei Kincsesládánk” – Fejér Megyei Értékek és Hungarikumok ismereti vetélkedő megyei döntőjét. A Fejér Megyei Önkormányzat és a Fejér Megyei Értéktár Bizottság szervezésében két korcsoportban a legjobb 13 csapat mérte össze tudását. A Megyeháza Dísztermében a korcsoportonként kihirdetett eredmények alapján a megyei döntőn a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium „Kincskeresők”csapata valamint az Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola „Esterházy betyárok” csapata bizonyult a legjobbnak.
A szervezők munkájának köszönhetően a nagy érdeklődéssel és lelkesedéssel kísért vetélkedősorozat szerdai megyei döntőjének eredményhirdetéskor megtelt a Megyeháza Díszterme résztvevőkkel, akiket dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke köszöntött.
Dr. Molnár Krisztián köszöntőjében elmondta: „A mai nap jó példája volt annak, a vetélkedő csapatok bebizonyították, hogy nagyon felkészültek és ismerik településeik, megyénk és az összmagyarság számára fontos közös értékeinket. A mai nap legnagyobb sikerének azt tartom, hogy a vetélkedőre nevezett és a döntős csapatok a megye minden pontjáról: Etyek, Cece, a megyei jogú városaink: Székesfehérvár, Dunaújváros mellett Mór és Pusztaszabolcs települések is képviseltették magukat a megmérettetésen. Ez is ékes bizonyítéka annak, hogy Fejér megye mind a 108 településén olyan egyedülálló helyi értékek vannak, melyek sehol máshol nem lelhetők fel. Ezekre az értékekre legyetek a továbbiakban is büszkék, erősödjék bennetek nemcsak a településetek, a megyétek iránti szeretet is”- hívta fel a diákok figyelmét az elnök. A mai győztes, továbbjutó csapatoknak - a tavalyi országos nyertes székesfehérvári Nemes-Nagy Ágnes Kollégium csapatához hasonlóan - sok sikert kívánt a területi és az országos döntőhöz.
"A mi Fejér Megyei Kincsesládánk” vetélkedőt a Fejér megyei értékek és Hungarikumok jegyében már második alkalommal hirdette meg a Fejér Megyei Önkormányzat és a Fejér Megyei Értéktár Bizottság. A rendezvény célja, hogy a diákok meséljenek lakóhelyükről, megismerjék a megyei értékeket, és kutakodjanak a hungarikumok között.
A szervezők a megye iskoláiból felső tagozatos és középiskolás diákok jelentkezését várták a játékos vetélkedőre, amelynek első és második fordulójában a nevezés feltételéül szabott, on-line feladványokat kellett megoldaniuk a jelentkező, négyfős csapatoknak. A feladatok kapcsolódtak a megye településeinek helytörténetéhez és értékeihez, Fejér megye és az összmagyarság kiemelt értékeihez.
A megadott határidőig Fejér megye 14 településéről 16 iskola 36 csapata nevezett a vetélkedőre, és az on-line módon lebonyolított 1. és 2. forduló összesített értékelése alapján csak a legjobbak, 8 általános iskolás és 5 középiskolás csapat jutott tovább a megyei döntőbe, ahol már nehezebb, szellemi és ügyességi feladatok vártak rájuk.
A középiskolások vetélkedőjén Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke, zsűri elnök Dr. Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója és Dr. Kovács Zoltán, Fejér megye jegyzője, a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatal vezetője alkották a bíráló zsűrit, valamint Sevella Zsuzsanna, a Magyarországi Alkotóművészek Közép és Nyugat Dunántúli Regionális Társasága elnöke és a vetélkedő szakmai szervezői: Gonda Emma, a Fejér Megyei Művelődési Központ népművelője, játékkészítő, oktató vezették a játékot. Az általános iskolások vetélkedőjén Balog Gábor, a Fejér Megyei Értéktár Bizottság elnöke, megyei képviselő,zsűri elnök,Balogh Zoltán, a Fejér Megyei Értéktár Bizottság tagja, megyei képviselő, valamint Hajnalné dr. Szecsődi Zsuzsanna, a Fejér Megyei Önkormányzat jegyzői kabinetvezetője értékelték a résztvevők teljesítményét, a játékvezetők: Czöndör Mihályné, a Pusztaszabolcsi Hagyományőrző és Hagyományteremtő Alapítvány tagja, Pusztaszabolcs értékőre, Kadlecsik Gabriella, a „Magyarország az én hazám” komplex honismereti vetélkedő zsűritagja, Iszkaszentgyörgy értékőre irányításával.
A szervezők a jutalmazáskor kifejezetten arra törekedtek, hogy Fejér megyében található értékekhez köthető ajándékokkal lepjék meg a vetélkedő fiatalokat. A finálé győztes csapatai értékes díjakat vehettek át, valamint minden jelentkezőt tárgyi jutalomban részesítettek. Díjazásra kerültek továbbá azok a pedagógusok is, akik a legtöbb csapatot nevezték az intézményükből.
„A mi Fejér Megyei Kincsesládánk” – Fejér Megyei Értékek és Hungarikumok ismereti vetélkedő idei megyei döntőjének végeredménye korcsoportonként:
Középiskolás vetélkedő helyezettjei:
1.helyezett: Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium „Kincskeresők”csapata (Mihalek Anna, Kelemen Ádám, Tóth Zsombor, Romhányi Blanka Zoé, felkészítő tanár: Szászi József)
2.helyezett: Székesfehérvári JAKK Nemes Nagy Ágnes Kollégiuma „Mókusmackók” csapata (Ellenbruck Krisztina, Kovári Annamária, Mráz Daniella, Orbán Zsófia, felkészítő tanár: Angeli Marianna)
3.helyezett:a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium „Levente és barátai” csapata (Szekretár Levente, Kövesdi Péter, Szabó Benedek Ádám, Komm Martin, felkészítő tanár: Szászi József)
Általános Iskolás (felső tagozat) vetélkedő helyezettjei:
1.helyezett: Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola „Esterházy betyárok” csapata (Kovács Alexa, Mester Bettina, Néráth Katalin, Janky Bendegúz, felkészítő tanár: Némediné Varga Judit)
2. helyezett: Pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskola „Szabolcsi Lányok” csapata (Hujber Fanni, Szőke Boglárka, Darvas Helga, Tüke Gréta, felkészítő tanár: Ádám László)
3. helyezett: Ercsi Eötvös József Általános Iskola „SZALINTRA”csapata (Lippai Roland Csaba, Hekman Veronika, Varga Virág, Gallyas Lakatos Benjamin, felkészítő tanár: Orth László)