Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A kínai Jilin, a Fejér Megyei Önkormányzat testvérmegyéjének küldöttsége két napot tölt hazánkban. Fejér megyei tartózkodása alatt a Megyeházán is látogatást tett abból a célból, hogy a megye vezetőivel a további együttműködés lehetőségeit megvitassák. A delegáció tagjai között jelen volt Jilin tartomány kormányzata általános irodájának igazgató helyettese, Zhang Fengchun úr és három befektető cég képviselője is. A delegációt Lőrincze Péter, a VOSZ elnökének tanácsadója és Varga István, a VOSZ Fejér megyei elnöke kísérte.
Dr. Dorkota Lajos kormánymegbízott, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője üdvözölte a kínai küldöttséget, valamint Vargha Tamás közgyűlési elnököt és Somogyi Balázst, Perkáta polgármesterét a Megyeháza Címertermében a sajtó jelenlétében. A kormánymegbízott beszélt a kormányhivatalok létrehozásának szükségességéről, működésükről, összefoglalta a hivatalok közigazgatásban betöltött fontos szerepét. A jövőre nézve beszélt a 2013-ban tervezett járási rendszer bevezetéséről, amely elmondása szerint gyorsabban és hatékonyabban szolgálja majd az állampolgárokat. Kiemelte Fejér megye és a két megyei jogú város, Székesfehérvár és Dunaújváros gazdaságban, kereskedelemben és a mezőgazdaságban betöltött fontos szerepét. Vargha Tamás megyei közgyűlési elnök a kínai küldöttség köszöntésekor bevezetőjében Fejér megye és Székesfehérvár jelentős történelemi múltjáról beszélt. Majd a Fejér Megyei Önkormányzat megváltozott, területfejlesztési és rendezési feladatairól beszélt.„2012. január elsejétől a megyei önkormányzat lett a fejlesztések motorja. Az unió hétéves ciklusokban dolgozik, a mostani 2013 decemberében ér véget. A mi feladatunk az, hogy a hátralévő két évben figyeljük az Uniós pályázatok alakulását, a 2014-2020 közötti ciklust előkészítsük, tervet és koncepciót alkossunk.” Vargha Tamás kiemelte Székesfehérvár és Dunaújváros ipari jelentőségét, amely a megyében lévő kis - és középvállalkozások virágzását elősegítette. Továbbá azt is elmondta, hogy Fejér megye és Jilin tartomány több mint tízéves testvérmegyei kapcsolatot ápol és a decemberi megyeházi látogatást követően örömmel üdvözölte ismét házigazdaként a kínai vendégeket.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnöke, Demján Sándor 2010-ben együttműködési megállapodást írt alá a Kínai Kereskedelem Fejlesztési Tanáccsal (CCPIT), Kína egyik legjelentősebb gazdasági tanácsával, majd megalakították a Kínai - Magyar Üzleti tanácsot. Ennek az együttműködésnek a keretében érkezett a tizenöt fős kínai delegáció Magyarországra, a Vállalkozók Országos Szövetsége meghívására.