Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
„Közel a segítség” - Fejérben állomásozott a Széchenyi Programiroda országos konferenciája
2016.11.24. 15:06
A Széchenyi Programiroda (SZPI) „Közel a segítség” című országos konferenciasorozata november 24-én Fejér megyei állomásához érkezett. Teljesen megtelt a Megyeháza Díszterme az érdeklődő önkormányzati vezetőkkel, fejlesztési szakemberekkel. Az SZPI rendezvényének célja a 2014 és 2020 közötti operatív programok hatékony és eredményes megvalósítása. Ennek érdekében valamennyi megyeszékhelyen tájékoztatják a lehetőségekről azokat, akik pályázni szeretnének, vagy folyamatban lévő pályázatuk van.
Ezen a héten, csütörtökön, Fejér megyeszékhelyén, Székesfehérváron rendezett konferenciát a Széchenyi Programiroda azzal a céllal, hogy elősegítse a 2014-2020-as operatív programok hatékony és eredményes megvalósítását, megbízható szakmai segítséget nyújtson a támogatást igénylőknek és a kedvezményezetteknek egyaránt. A Díszteremben tartott rendezvényen több mint 100 érdeklődő: magányszemélyek, vállalkozók és civil szervezet mutatott nagy érdeklődést a program, és az ott elhangzott előadások iránt.
Varga Gábor, megyei fejlesztésekért felelős miniszteri biztos, országgyűlési képviselő köszöntőjével kezdődött a konferencia. A miniszteri biztos kiemelte, hogy jövőre gyorsuló tendenciát mutatnak majd a pályázati kiírások és kifizetések is. Megerősítette, hogy a cél a rendelkezésre álló források teljes lehívása. Megyei és országos szinten is mindenki ugrásra kész!- hangsúlyozta Varga Gábor, aki a kitűzött megyei fejlesztési célokat megvalósíthatónak nevezte.
A Terület és Településfejlesztési Operatív Program célja, hogy valamennyi megye, térség és település fejlődését erősítse. A TOP elsősorban önkormányzatok fejlesztéseihez biztosít forrásokat, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 17,06 milliárd forintos, míg a Fejér Megyei Önkormányzat 32, 1 milliárdos keretből valósíthatja meg terveit. Puskás Dániel, a Nemzetgazdasági Minisztérium Regionális Fejlesztési Programokért Felelős Helyettes Államtitkárságának főosztályvezetője a konkrétumokat ismertetve elmondta, hogy eddig Fejér megyében 17 felhívásra 313 pályázat érkezett, 42,4 milliárdos igénnyel. Eddig három kérelmet hagytak jóvá, 3,3 milliárd forint összegben. Székesfehérvár esetében 18 kérelem érkezett 9 felhívásra és 14 pályázatot támogattak 4,62 milliárd forint értékben.
A Fejér Megyei Önkormányzat képviseletében Dr. Kovács Zoltán, megyei jegyző előadásában a 32,1 milliárdos megyei TOP keretéből megvalósuló megyei fejlesztésekről beszélt. Elmondta, hogy az idén meghirdetett 25 milliárd forintos támogatási keret többszörösére jelent meg igény ipari park bővítésre, óvoda és bölcsőde fejlesztésre, csapadékvíz-elvezetésre a benyújtott pályázatok alapján. A megyében fejlesztési prioritás a megye déli térségének felzárkóztatása. Dr. Kovács Zoltán említést tett a tegnapi nap folyamán 29 tagszervezet meghívásával megalakult Fejér Megyei Foglalkoztatási és Gazdaságfejlesztési Fórumról, illetve a megyei foglakoztatási paktumról, melynek keretében 1,331 Mrd forintból képzési és foglakoztatási programot valósít meg a megyei önkormányzat másik két konzorciumi partnerével, a Fejér Megyei Kormányhivatallal, és az ECHO Innovációs Műhellyel együtt. Kiemelte a szintén területfejlesztési feladatokat ellátó Velencei-tó és Térsége, Váli- völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanácsot, amely a korábbi években Velencei-tó környéki hivatásforgalmú célú kerékpárút fejlesztéseket, valamint a Velencei-tavi partfal komplex rehabilitációját eredményező projektet bonyolított le, idén a Bicske-Tarján kerékpárút fejlesztést és az „Etyek-gasztrosétány” elnevezésű fejlesztési projektet bonyolítja le.
A Fejér Megyei Önkormányzat tulajdonában lévő, a projekt előkészítési és projektmenedzsmenti feladatok végrehajtását végző Albensis Kft-t és feladatait Turiné Menczel Andrea ügyvezető mutatta be.
A rendezvényen a résztvevők tájékozódhattak a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program aktuális lehetőségeiről, valamint a megyei TOP forrásokról. A konferencián szó volt a szakképzett munkaerőhiány problémájáról, valamint a szakképzés és a felnőttképzés szerepéről is a Széchenyi 2020 programban.