Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Középpontban a foglalkoztatás növelése
2014.05.21. 14:51
Szerdán, a Megyeháza Dísztermében ülésezett a "Foglalkoztatási Partnerség Fejér megyében" program Irányító Csoportja (ICS) Székesfehérváron. A rendezvényen Fejér megye foglalkoztatási stratégiájának kidolgozásához szükséges előadásokat hallgathattak meg a résztvevők és a témához kapcsolódó legfontosabb szakmai kérdéseket vitatták meg a szakemberek.
A Megyeháza Díszterme adott otthont a 2014. május 21-én, szerdán a Foglalkoztatási Partnerség Fejér megyében program foglalkoztatási stratégiaalkotó ülésének. A program által életre hívott Irányító Csoport – melynek elnöke Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő - kiemelt célja Fejér megye foglalkoztatási stratégiájának kidolgozása. A mai rendezvény ennek a munkának a megalapozásaként a megyei és megyei jogú városok fejlesztési elképzeléseinek a megismertetését célozta.
Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke köszöntőjében kiemelte, hogy a korábbi időszakban inkább az infrastruktúrafejlesztés és a közszolgáltatások domináltak a fejlesztési célok között, míg a mostani időszakot a gazdaság és a foglalkoztatás középpontba állítása fogja jellemezni. Ennek során egyre inkább előtérbe kerülnek az alulról jövő fejlesztési kezdeményezések.
Törő Gábor előadásában kiemelte, hogy 2014-2020 között az Európai Bizottság és így Magyarország fejlesztéspolitikájában is kiemelt szerepet kap a gazdaságfejlesztés és a foglalkoztatás-bővítés. Ennek megfelelően a magyar kormány a források 60 százalékát gazdaságfejlesztésre kívánja fordítani. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program fókuszában is a foglalkoztatás-ösztönzés áll, amelyen belül Fejér megye és a két megyei jogú város mintegy 60 milliárd (Mrd) Ft kerettel rendelkezik. Ez a megyei szintű gazdaságfejlesztési keretből (21,67 Mrd Ft), a járási szintű települési infrastruktúrafejlesztési keretből (16,37 Mrd Ft) és a megyei jogú városok döntően települési infrastruktúra fejlesztési keretéből (Székesfehérvár: 16 Mrd Ft, Dunaújváros 7 Mrd Ft) áll, amelyek tervezése összehangoltan történik a megyei önkormányzat koordinálásában. A Fejér Megyei Területfejlesztési Koncepció elfogadása után most a Program és a fenti keretekre összeállítandó projektcsomagok tervezése van napirenden, mely munka ez év őszén záródhat. Utalt arra, hogy Fejér megyében is cél – az uniós és nemzeti vállalásokkal összhangban – 2020-ra a 75%-os foglalkoztatási ráta elérése. Fontos ugyanakkor, hogy a fejlettebb megyei jogú városi és Észak-Fejér megyei térségek mellett a déli területek felzárkóztatása is megtörténjen.
Kígyóssy Gábor, a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatalvezető tervezője ismertette a megyei tervezési folyamat állását és ütemezését. Kiemelte, hogy a megyei gazdaságfejlesztési keretből döntően önkormányzatok és önkormányzati többségi tulajdonú cégek üzleti infrastruktúra fejlesztései, munkaerő-piaci központok és iparterületek megközelítését segítő úthálózati fejlesztések, foglalkoztatás bővítését támogató óvoda és bölcsődei fejlesztések, valamint megyei és térségi foglalkoztatási paktumok támogathatóak.
Székesfehérvár és Dunaújváros megyei jogú városok képviseletében Jakab Csaba, a SZÉPHŐ Zrt. tervezési menedzsere és Szabó Imre városi főépítész adott tájékoztatást településfejlesztési koncepciójuk és integrált településfejlesztési stratégiájuk tervezésének állásáról. Elekes András, a Fejér Megyei Hírlap főszerkesztője pedig felkért hozzászólóként az Irány munka! program indításáról számolt be.