Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Közgyűlési döntések
2015.12.17. 14:59
Karácsonyi műsorral egybekötve ülésezett ma délelőtt a Fejér Megyei Közgyűlés a megyeháza Dísztermében. Az év elején a TOP források lehívásának elindítása, és a két megyei jogú várossal szorosan együttműködve egy egységes megyefejlesztés megvalósítása a Fejér Megyei Önkormányzat fő célja - hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián az ülést követő, közgyűlési döntéseket ismertető elnöki sajtótájékoztatón.
- A karácsony közeledtével a megyei közgyűlés ez évi utolsó ülését a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ gyermekotthonaiban nevelkedő gyermekek és a Kodolányi János Főiskola hallgatói: Katona Lóránt és Zsigmond Lala tették műsorukkal meghitté - mondta el bevezetőjében Dr. Molnár Krisztián.
A közgyűlés elnöke tájékoztatójában a fontos napirendek közül elsőként említette a Fejér Megyei Önkormányzat cégalapításáról hozott döntését. A következő időszakban ez a cég látja el jogilag a TOP források projektmenedzseri feladatait és a települések szakmai segítését. A kft-nek a közgyűlés Turiné Menczel Andreát választotta ügyvezető igazgatónak, majd a könyvelő mellett öt tagú felügyelő bizottságról döntött Somogyi Balázs (FIDESZ) Bálint Istvánné (FIDESZ), Árgyelán János (JOBBIK), Dr. Szabadkai Tamás (MSZP) személyében. Elnöknek Dr. Sükösd Tamást (FIDESZ) választották.
A közgyűlésen meghallgatták Bárdos Zoltán alezredes beszámolóját a Fejér Megyei Védelmi Bizottság tevékenységéről. Fontos napirendként tárgyalta a közgyűlés Fejér megye hátrányos helyzetű térségeinek felzárkóztatását szolgáló intézkedéseket: a szabadvállalkozási övezetekbe történő besorolását az Enyingi és a Sárbogárdi járások és a hozzájuk tartozó településeket érintően. Az elnök elmondta: hogy ez egy három éves munka eredménye, amely azért nagyon jelentős, mert a Fejér Megyei Önkormányzat fontos célkitűzései között szerepel Dél-Fejér megye térségegeinek felzárkóztatása. Ezzel az övezeti besorolással a két járáshoz tarozó településeken így azok a cégek, amelyek vállalkozásokat hoznak létre, adókedvezményeket kapnak és a településekre várhatóan plusz források érkezhetnek a TOP-on túl.
Kiemelte az elnök az önkormányzat és a szervei 2015. évben végzett munkájáról elfogadott előterjesztés kapcsán, hogy a tegnapi nappal lezárultak a bicikli utas projektek. A megyei önkormányzat a megye hat településén az év második felében 1,1 milliárd forintból kerékpárutat épített Mór, Csókakő, Nadap, Kápolnásnyék, Sukoró és Velence településeken. Továbbá lezárult a megyei tervezési munka a megyei területfejlesztési program és a konkrét fejlesztési stratégia kidolgozásával. Ez alapján várható a jövő héten a TOP források megnyitása, így Fejér megye településein a megye 32 milliárdos fejlesztési keretéből elkezdődhet a megvalósítás. Az elnök kiemelte a Fejér Megyei Értéktár Bizottság munkáját, amely a települési értéktárakon alapuló megyei értéktár létrehozásán dolgozik, amely egy országos értéktár része lehet. A megyében már elindult egy olyan aktivitás, amiért ezt a munkát a jövőben is folytatni szeretnénk. - tette hozzá. Az elért sikerek közül emelte ki az elnök a megyei önkormányzat a VVVTFT munkaszervezeteként, a Tanáccsal együtt elért eredményként a 791 millió Ft-ért elkészült tervcsomagot, amely a Velencei-tó partvédművének a teljes rekonstrukcióját, felújítását megalapozza és lehetővé teszi a több, mint 15 milliárdos uniós forrásból a Velencei fejlesztés elindulását. „Azt szeretnénk, ha ezen felül 3-4 milliárdos nemzeti forrással is ki tudnánk egészíteni ezt a projektet. Az év első felében beadásra kerül a pályázat reményeink szerint és az év második felében el is indul a fejlesztés. Legfőképp az év elején a TOP források lehívását szeretnénk elindítani, nemcsak a megyei önkormányzat 32 milliárdos kerete, hanem a megyei jogú városokkal kölcsönösen egyeztetve, az ő forrásaik vonatkozásában is egy egységes megyefejlesztést szeretnénk megvalósítani.”- hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián.