Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Közgyűlési döntések
2018.09.27. 15:38
A mai rendes Közgyűlés, nyílt és zárt ülésén egyaránt a megyét érintő több kiemelt témában fogadtak el beszámolókat és a megyei önkormányzat feladatához kapcsolódó javaslatokat a közgyűlés tagjai a Megyeháza Dísztermében. Az ülésezők elsőként a Közgyűlés körében mindig is nagy érdeklődésre számot tartó, Fejér megye közúthálózatának állapotáról és fejlesztési lehetőségeiről szóló beszámolót vitatták meg. A közgyűlési döntéseket Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke sajtótájékoztatón foglalta össze:
„A nyílt ülésen az érdemi munka megkezdése előtt egy fontos szervezeti változás történt a megyei közgyűlés életében - kezdte bevezetőjét az elnök.
Arról tájékoztattam a közgyűlést, hogy szeptember 25-én a „Jobbik Magyarországért Mozgalom” négy fős megyei képviselőcsoportja megszűnt és szeptember 26-tól „Mi Hazánk Mozgalom” nevű, új munkacsoport felállásban folytatják tovább a munkájukat a megyei közgyűlésben.
A csoport frakcióvezetője Árgyelán János, frakcióvezető - helyettes Sebestyén Éva lettek.
Első napirendje volt a közgyűlésnek a nyílt napirendek sorában a megye közúthálózatáról illetve a fejlesztések állapotáról szóló beszámoló, melyet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Fejér megyei igazgatósága igazgatója, Molnár István tartott.
Az utak állapotával kapcsolatos döntések mindig meghatározóak voltak a közgyűlésben. A Magyar Közút mindig partner volt abban, hogy a megyei úthálózat fejlesztéseket a megyei vezetéssel folyamatosan egyeztesse, a prioritási sorrend kialakításába bevonja a megyei döntéshozót. A Fejér Megyei közgyűlés TOP döntéshozóként a hazai forrásokon túl nagyon jelentős közútfejlesztéseket tud megvalósítani a megye által biztosított forrásokból is. Ilyen a Kálóz és a Soponyai útfejlesztés, a 6307-es út, amely nagy áttörést jelent, hiszen egy korábbi évekre visszanyúló, le nem zárt csatorna beruházás akadályát is meg kellett szűntetni a sikeres megvalósításhoz - hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián.
Fejér megye azon szerencsés megyékhez tartozik, amely a TOP forrásai kiegészítéseként négy milliárd forint plusz forrást kapott a déli térség 4, 5 számjegyű útfejlesztéséhez Varga Gábor és Galambos Dénes országgyűlési képviselőkkel való közös lobbi tevékenységünknek köszönhetően. Ebből a fejlesztési keretből tud megvalósulni a Dunaújváros-Mezőfalva, Mezőfalva-Sárbogárd úthálózat fejlesztése, ez a 6219-es út, amely megvalósulását, - tudtuk meg a Közút beszámolójából-jövő tavaszra tervezik. Nagyon fontos úthálózat fejlesztésünk a 8126-os, melyet szintén TOP forrásból valósítunk meg Söréd - Zámoly, Zámoly- Csákvár közötti 23,7 km-es szakaszokon.
A Közút beszámolt a mai ülésen a TOP-os forrásokon kívüli megyei útfejlesztésekről is: mind a 81-es főút Mór és a megyehatár közti szakasza, mind a 62-es út befejezéséről. A megyei közgyűlés tagjaival egyöntetűen köszönetünket fejeztük ki a Magyar Közútnak a megyei közúthálózat fejlesztéséért és az operatív együttműködésért. A jövő évben induló Modern Faluprogram esetében újabb források kerülnek a megye közúthálózatának fejlesztésére, így ez a már elindult pozitív folyamat a megyében folytatódni fog a jövőben is, mely fejlesztési munkálatokhoz kérem a lakosság türelmét."- tette hozzá Dr. Molnár Krisztián.
A mai közgyűlésen a költségvetés módosításokról is döntött a testület, többek között elnöki támogatások odaítélését hagyta jóvá: például a Fejér Megyei Szent György Egyetemi és Oktató Kórház szakmai útjához biztosított háromszázezer forintos támogatást a közgyűlés.
„A technikai döntéseken túl zárt ülés keretében nagyon fontos, nyolc település többletforrás igényléséről hoztunk döntéseket. Hat település esetében egyértelműen megalapozott többletforrás igénylést állapítottunk meg, egyet elutasított és egyet részben támogatásra javasolt a Közgyűlés. Mostantól várhatóan gyakorlat lesz, hogy rendkívüli közgyűlésen tárgyaljuk majd a települések többletforrás biztosításának igényét az év végéig, mert nem szeretnénk, ha bárminemű késlekedés megakasztaná a pályázatok megvalósulását.”- hangsúlyozta az elnök.