Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Közgyűlési döntések
2020.02.28. 09:53
Mintegy húsz napirendi pontot tárgyalt a csütörtökön délelőtt ülésező Fejér Megyei Közgyűlés testülete a Megyeháza Dísztermében. A napirendi pontok megvitatásának sorában elsőként Reszegi Imre vezető mentőtiszt, az Országos Mentőszolgálat Fejér Megyei Mentőszervezetének 2019-es évi tevékenységéről szóló beszámolóját hallgatták meg a képviselők, melyet nagy érdeklődés fogadott.
A csütörtökön ülésező közgyűlés több fontos megyét érintő napirendi pontot vitatott meg, melyek közül kiemelkedett Reszegi Imre vezető mentőtiszt beszámolója az Országos Mentőszolgálat Fejér Megyei Mentőszervezetének 2019-es évi tevékenységéről.
A tájékoztató előadás meghallgatását követően a közgyűlés tagjai a köszönetnyilvánítás kifejezése mellett számos kérdést fogalmaztak meg a vezető felé. E kapcsán Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke elmondta: „Megnyugtató látni és hallani, hogy mind tárgyi, mind személyi feltételek terén kiváló szakmai munka folyik a megyében. A szervezetnek járó támogatást természetesen továbbra is biztosítja a megyei közgyűlés.”
A mentőszervezet vezetőjének előadásából az is kitűnt, hogy nem csak az anyagi segítség szükséges a mentőszolgálat hatékony működéséhez. Dr. Molnár Krisztián ezért arra kérte a lakosságot, hogy lássák el házszámtáblával az ingatlanokat, az önkormányzatok pedig helyezzenek ki útjelző táblákat, vagy ha van, frissítsék azokat, hogy a mentősök pontosan és még idejében oda tudjanak érni, ahol szükség van rájuk.
A közgyűlés a továbbiakban elfogadott egy olyan pályázati lehetőséget, amely szerint minden ötezer fő alatti település nyújthat be támogatási igényt kulturális események előmozdítására. A mintegy 95 érintett település összesen húszmillió forinttal gazdálkodhat.
A kohéziós politika megvitatása kapcsán az elnök úgy nyilatkozott: „Fontos felkarolni a nemzeti régiók ügyét, melyet a székely testvéreink indítottak.” Az aláírásgyűjtés mindenkinek fontos, ezért valamennyi képviselő támogatta az előterjesztést.
A technikai döntések sorában rendeletmódosításokról, költségvetést érintő kérdésekről majd zárt ülés keretében döntöttek jelentős forrásokról több, mint 3 milliárd forint összértékben, többnyire települési bölcsőde fejlesztésekről, de akadt turisztikai és Zöld várossal kapcsolatos támogatási igény is. Mindezek mellett egy fontos kerékpárút útvonalának támogatása is pozitív elbírálásban részesült. Az érintettek két héten belül értesülnek a döntésről.