Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Közgyűlési döntések
2014.01.30. 15:42
A Fejér Megyei Közgyűlés a január 30-ai testületi ülésen Törő Gábor elnök vezetésével döntött többek között a közgyűlés által alapított kitüntető címek és díjak adományozásáról.
Első napirendi pontként tárgyalták a Fejér Megyei Önkormányzat 2013. évi költségvetésének módosítását és elfogadták Fejér Megyei Közgyűlés által alapított Fejér Megye Díszpolgára kitüntető cím - és díjak adományozására tett javaslatot. A díjakat egy korábbi döntés alapján a Megyenapon adják majd át.
A 2014. évi árvízi felkészülés helyzetéről adott tájékoztatást Magosi Lajos ezredestől, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójától, aki elmondta, hogy tavaly megalakult a Fejér Önkéntes Mentőszervezet száz fővel, akiket minősítő gyakorlaton készítenek fel a hatékony és jogszerű védekezésre. Kiemelte, az önkéntes szervezet megalakulása nem jelenti a polgári szolgálat elsorvadását. Elmondta, hogy munkájuk során nagy figyelmet fordítanak a katasztrófavédelem bemutatására. Igyekeznek megismertetni tevékenységüket a megye lakossága körében, amely azt a célt is szolgálja, hogy probléma esetén tudják hová kell fordulni. Az árvízi védekezés kapcsán felhívta a figyelmet arra, nemcsak a Duna, a dombvidéki vízfolyások is jelentős károkat okozhatnak a településeken. Ennek elkerülésére, megelőzésére helyszíni szemlével, feltérképezéssel készültek fel. Az árvízi védekezésnél a belvizet is érintve kiemelte, hogy a településen kikényszerítették a vízelvezetést a polgármesterektől. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján arra jutottak, már nem engedetik meg, hogy az árvízi védekezést olyan körülmények nehezítsék, mint például az elhanyagolt árkok medrei.
A Fejér Megyei Értéktár Bizottság 2013. II. féléves munkájáról szóló beszámolót fogadták el a testületi ülésen. Az értéktár bizottság SZMSZ-e szerint a bizottság munkájáról félévente beszámol a közgyűlés számára. Eddig két ülést tartottak, ez idáig 17 település jelezte, hogy helyi értéktárat hoz létre. A Bizottság 2014. februárjában a beérkező megkeresések, kérelmek függvényében tervezi megtartani következő ülését.
Szavaztak a területi nemzetiségi önkormányzattokkal kötött Együttműködési Megállapodások felülvizsgálatáráról. A két nemzetiségi önkormányzat részéről módosítási igény nem merült fel. Döntöttek a Fejér Megyei Területfejlesztési Tanács által támogatott önkormányzati fejlesztések (TEKI, CÉDE, TFC) támogatási szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítésének lezárásáról is.