MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Közgyűlési döntések - Fokozott figyelem kell Dél-Fejérnek!
2016.02.24. 11:47

Mintegy tizenhat napirendi pont megtárgyalása várt a Fejér Megyei Közgyűlés tagjaira szerdán 9 órakor a Megyeháza Dísztermében. A közgyűlés Dr. Molnár Krisztián közgyűlési elnök elnökletével fontos közös együttműködésről és stratégia kidolgozásáról hozott döntést a megye déli térségének felzárkóztatására. A Fejér Megyei Önkormányzat által alapított Fejér Megye Díszpolgára kitüntető cím-és díjak adományozásáról is a mai alkalommal, zárt ülésen szavaztak a megyei közgyűlés tagjai.



A szerdai közgyűlésen Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke az ülésteremben külön köszöntötte a Varga Gábor országgyűlési képviselőt, Fejér megye fejlesztésekért felelős miniszteri biztosát, aki a közgyűlés által elsőként tárgyalt, két Dél-Fejér megyét érintő napirendhez kérte a közgyűlési tagok támogatását. A Fejér Megyei Közgyűlés elsők között fogadta el a Fejér megye déli területén, a Sárbogárdi és az Enyingi járásban teendő intézkedésekre, különös tekintettel a szabad vállalkozási zónák létrehozásáról szóló kormányrendeletre tett javaslatot. A döntés értelmében a Közgyűlés felkéri elnökét, hogy a megye déli területein elhelyezkedő szabad vállalkozási zónákban lévő települések fejlesztésének megvalósítására igénybe vehető eszközök meghatározása érdekében folytassa le a szükséges egyeztetéseket az érintett kormányzati és civil szervezetekkel, amelyek segítségével az Enyingi és a Sárbogárdi járásban érintett települések vállalkozói a lehetőségek és a kötelezettségek ismeretében, optimális mértékben használhatják fel a kedvezményeket. A közgyűlés másodikként napirendek sorában a „Dél-Mezőföld Program” előkészítésével kapcsolatos együttműködés kialakításáról döntött. A javaslat elfogadásával együttműködési szándékát fejezi ki a Tolna Megyei Önkormányzattal a „Dél-Mezőföld Program” keretében a terület-, a gazdaság-, és a vidékfejlesztés számos területén, összefogva a különböző ágazati operatív programok fejlesztési elképzeléseit és forrásait. Ennek keretei között a Közgyűlés támogatja a „Dél-Mezőföld Program” előkészítési feladatainak ellátását, és felkéri elnökét az ezzel kapcsolatos egyeztetések, tárgyalások lefolytatására, egyúttal az együttműködési megállapodás aláírására, az együttműködést érintő, további döntést igénylő feladatok és teendők előterjesztésére.
A közgyűlésen Varga Gábor felszólalásában megköszönte a megyei közgyűlés támogatását. A fejlesztési biztos kiemelte, hogy Dél- Fejér megye lemaradását nem lehet egyik napról a másikra pótolni, mert ennél sokkal összetettebb problémával állnak szemben, de keresik a kitörési pontokat. Az Európai Uniós programok nagy lehetőséget jelentettek az elmúlt években a felzárkóztatásban, de Fejér megye észak-déli része között még mindig nagy az eltolódás. A szabadvállalkozási zóna segítségével szeretnék a helyi KKV-at helyzetbe hozni, akiknek gyökere van, nem akarnak elmenni, de igényük van a fejlődésre. A felzárkóztatás eléréséhez az elmúlt években számtalan fórumot generáltunk, amelyek azt mutatták, szemmel látható a lemaradás északhoz képest. A felzárkóztatás egyik eleme tehát a szabadvállalkozási zóna a két járásban, a másik pedig a megye támogatása e célok eléréséhez. „Fokozott figyelem kell tehát Dél-Fejérnek, a Tolna megyével közös együttműködés és stratégia kidolgozása is ezt erősíti meg. A TOP pályázati források is előnyt jelentenek, arra ösztönzöm tehát a déli települések polgármestereit, civil szervezeteit, vállalkozóit, hogy ragadják meg és használják fel a 32 milliárdos fejlesztési lehetőségeket."- hangsúlyozta Varga Gábor.
 
A közgyűlés ellenzéki képviselői is felszólaltak. Árgyelán János Jobbikos frakcióvezető szerint ezek a javaslatok Dél- Fejér valós felzárkóztatását segítik majd elő, a szabadvállalkozási zóna nagy lehetőséget jelent a kis-és középvállalkozásoknak. „Varga Gábor országgyűlési képviselő kezdeményezésére indult el a szabadvállalkozási zóna kialakítása Dél-Fejérben. Az egyeztetések folyamatosan zajlanak, de a most nyíló pályázati forrásokkal ez egy új kitörési pontot jelent a térségnek.” – hangsúlyozta Sükösd Tamás Fideszes megyei képviselő. Szabadkai Tamás MSZP-s képviselő úgy fogalmazott: „Nem elegendő csak a döntések meghozatala, ehhez erre irányuló kormányzati támogatásra is szükség van. Arra kérte a képviselőtársait, támogassák Varga Gábor törekvéseit.
A folytatásban a közgyűlés döntésével módosították az önkormányzat 2015. évi költségvetését, jóváhagyták az Önkormányzat 2016. évi Közbeszerzési Tervét. Tájékoztatót hallgattak meg a TOP pályázati felhívások kereteinek megemeléséről, az ITP módosítás tervezett ütemezéséről. Döntöttek a TOP megyei szintű foglalkoztatási megállapodások, foglalkoztatási–gazdaságfejlesztési együttműködéseket, valamint a KEHOP keretében klímastratégiák kidolgozását célzó pályázatok benyújtásáról. A napirenden szerepelt a Fejér Megyei Önkormányzat által alapított Fejér Megye Díszpolgára kitüntető cím-és díjak adományozásáról pedig zárt ülésen szavaztak a közgyűlés tagjai. A kitüntető címeket és díjakat hagyományosan a Megyenapon adja át a Közgyűlés elnöke.
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP