MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Közös erővel az áldozattá válás megelőzéséért
2012.09.12. 13:25

A Fejér Megyei Kormányhivatal Igazságügyi Szakszolgálata, az Echo Innovációs Műhely és a Fejér Megyei Rendőrfőkapitányság együttműködésének eredményeként valósul meg a „Csillagkapu” modell program. Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program  keretében elnyert több mint 100 millió forintos projekt az áldozattá válás megelőzését és az áldozatsegítés fejlesztését szolgálja majd Fejér megye 108 településén.  



 
 
 
A Megyeháza Dísztermében rendezett projektnyitó ünnepség díszvendégeként részt vett a Belügyminisztérium részéről dr. Magyariné dr. Nagy Edit szabályozási és koordinációs helyettes- államtitkár.
 
 
 
A konferenciát Dr. Szabó Alíz, a Fejér Megyei Kormányhivatal Igazságügyi Szakszolgálatának igazgatója nyitotta meg. Bemutatta a pályázatban résztvevő szakembereket, és elmondta, hogy a tavalyi évben 1453 sértettet láttak el, ami a megyében megvalósuló bűncselekményeknek alig a 10%-a. „Feladatunk, hogy nemcsak az áldozattá vált személye ellátása legyen hatékonyabb, hanem a bűnmegelőzés területén is találjunk olyan módszereket, hogy hatékonyabb legyen a társadalom védelme.” - tette hozzá. A program fontos célja az is, hogy az állami és nem állami áldozatsegítő szervezetek igénybe vehető szolgáltatásai között megfelelő, az áldozatok védelmét, megsegítését hatékonyabban szolgáló egyensúlyi helyzet alakuljon ki.
 
Ezt követően Dr. Dorkota Lajos kormánymegbízott, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője és Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke nyitotta meg a rendezvényt!
 
 
A kormánymegbízott a projekt kapcsán beszédében reményét fejezte ki, hogy 18 hónap alatt fontos változásokat tudnak elérni és 2014 januárjában büszkék lehetnek majd az eredményekre. „A bűncselekmény áldozataivá vált embereket segítenünk kell abban, hogy ha már megtörtént a rossz, akkor nemcsak anyagilag, hanem társadalmilag és erkölcsileg is támaszra leljenek.” – hangsúlyozta Dr. Dorkota Lajos.
 
 
Az alelnök beszédében beszédében hangsúlyozta: ”Az Önök sikereihez a pályázat által nyújtott anyagi háttéren túl elengedhetetlen munkatársaik elkötelezettsége, szervezeteik erkölcsi tisztasága és a társadalom együttműködési hajlandósága is. A társadalom megfelelő viszonyának kialakításához és megtartásához úgy gondolom, hogy ezzel a pályázattal is egy lépéssel közelebb kerültünk. Remélhetően a Fejér megyei állami és nem állami szervezetek együttműködésében egy olyan kezdeményezés indult el ezzel a pályázattal, aminek érezhető hatása lesz a bűnmegelőzési munka általános megítélésében is.”- tette hozzá Törő Gábor.
 
Majd Mahler Balázs, a projekt vezetője tartott előadást a pályázatról. Elmondta: a  Csillagkapu modell-program közvetlen célja az állampolgárok áldozattá válásának megelőzése és a bűncselekmény áldozataivá vált személyek sérelmeinek kezelése azzal, hogy hatékonyabbá teszi az ellátórendszert. A projekt további célja a településen felmerülő konfliktusok erőszakmentes megoldási módszereinek elterjesztése. A program komplex szolgáltatással törekszik Fejér megyében a bűncselekményeket előidéző okok hatásainak csökkentésére. Állami és nem állami szervezetek működnek együtt a célok érdekében.
 
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP