Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Közútfejlesztési tervek Fejérben
2013.08.29. 16:00
Mintegy 4 milliárd forintról, a jövőben megvalósítandó Fejér megyei közúti közlekedési projektekről egyeztetett csütörtökön a Megyeházán Törő Gábor, útügyekért felelős miniszteri biztos, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. megyei vezetőivel.
A folyamatban lévő és az előkészítés alatt álló kiemelt beruházások mellett 4 milliárd forintra lenne még szükség útjavításra és felújításra Fejér megyében. Ezt állapította meg Törő Gábor, útügyekért felelős miniszteri biztos, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Molnár István a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Fejér megyei igazgatója és Szatzger Ágnes, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. területi irodavezetője a Megyeházán folytatott tárgyalások után.
A folyamatban lévő és az előkészítés alatt álló kiemelt beruházások mellett 4 milliárd forintra lenne még szükség útjavításra és felújításra Fejér megyében. Ezt állapította meg Törő Gábor, útügyekért felelős miniszteri biztos, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Molnár István a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Fejér megyei igazgatója és Szatzger Ágnes, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. területi irodavezetője a Megyeházán folytatott tárgyalások után.
Sajtótájékoztatón számoltak be a jelenlegi 2007-2013. közötti programozási és 2014-2020 közötti tervezési időszakban megvalósítandó útfejlesztési projektekről és a legsürgetőbb fejlesztésekről.
Törő Gábor bevezetőjében elmondta, hogy Dr. Völner Pál infrastruktúráért felelős államtitkárral folytattak megbeszélést a frissen kinevezett útügyi biztosok azzal az elsődleges céllal, hogy összehangolják a közös feladatokat és megbeszéljék az együttműködés részleteit. A megbeszélésen részt vettek a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. felsővezetői, és az operatív munka ellátásáért felelős területi vezető is. Útügyi biztosként az a feladatom, hogy a megyében élő állampolgárok és működő vállalkozások, vagyis a közlekedők országos közúthálózattal kapcsolatosan támasztott igényeinek feltérképezése és összegzése valamint a leginkább sürgető fejlesztési és felújítási munkálatok beazonosításában merül ki.
A feladatokat két fő irányban határozták meg- folytatta Törő Gábor. Egyrészt a jelenlegi 2007-2013. közötti programozási időszakhoz kapcsolódnak (amely lebonyolítása 2015 végéig tart), másrészt pedig a tervezés alatt lévő 2014-2020. közötti operatív programhoz.
A jelenlegi programozási időszakhoz kapcsolódó feladatok között szerepel a folyamatos együttműködés a NIF Zrt-vel és a MK NZrt-vel, a folyamatban lévő Regionális Operatív Programok keretében megvalósuló útfelújítások felgyorsítása, az EU-s források hatékony bevonása, a NIF Zrt. beruházásában megvalósuló fejlesztési projektek áttekintése, a szükséges engedélyek beszerzése.
Mégis legsürgetőbb feladatunk annak a Fejér megyét átfogó, mintegy 4 milliárdos projektnek az összeállítása, amely az itt élő állampolgárok és működő vállalkozások, vagyis a megyében közlekedők közérzetén nagy mértékben javítana, és ez a kiemelt beruházások nélküli összeg- hangsúlyozta Törő Gábor. Olyan útszakaszok szerepelnek ezen a listán, amelyeknek forgalmi vagy baleseti szempontból kiemelten indokolt a felújítása. Ilyen a 81-es, a 811-es, a 6-os, a 63-as, 61-es, és a 7-es utak egyes szakaszainak útfelújítása.
A sajtótájékoztatón Szatzger Ágnes beszélt a NIF által megvalósítandó fejlesztésről. Az egyik ilyen a Székesfehérvár nyugati elkerülő III. szakasza a meglévő 8. sz. főút folytatásaként Feketehegy településrészt fogja tehermentesíteni az átmenő forgalom alól. A közel 7 km hosszú 2x2 forgalmi sávos, 110 km/h sebességű elsőrendű főúton 2 db különszintű csomópont és 8 db közúti híd fog épülni. Az elkerülő építése várhatóan 2016 nyarára befejeződik. A fejlesztés az Új Széchenyi Terv részeként az Európai Unió támogatásával a Közlekedés Operatív Program (KÖZOP) keretein belül valósul meg. A másik a 62. sz. főút mellett fekvő Seregélyest egy új 2 x 1 sávos, 10,5 km hosszú út segítségével lehet majd elkerülni. A beruházás keretében az új nyomvonalon 3 db felüljáró épül: a Sárosd-Seregélyes vízfolyás, a Dinnyés-Kajtori csatorna, valamint a Székesfehérvár - Pusztaszabolcs vasútvonal és földút fölött. Egy körforgalmi és egy háromágú csomópont létesül, a 6213 j. úton buszmegálló öböl-pár kialakítása is megtörténik. A projekt az Új Széchenyi Terv keretében a Közlekedés Operatív Program (KÖZOP) részeként uniós források segítségével valósul meg.
Molnár István igazgató elmondta, hogy hamarosan elkezdődik Mór-Pusztavám út felújítása. A móri felüljáró körforgalommá alakításán már dolgoznak. A 81-esen pedig felújítást terveznek Fehérvár és Sárkeresztes között, Magyaralmás térségében., a sörédi és a bodajki csomópontoknál és Móron a kiépítendő körforgalom előtt és után, továbbá a megyehatárnál.