Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A lengyel és magyar nép közötti kölcsönös megértés és tisztelet jeléül 2012 márciusában avatták fel a székesfehérvári Jávor Ottó téren a Katyñ keresztet. Az emlékmű elkészítését a Doni Bajtársi és Kegyeleti Szövetség kezdeményezte, Székesfehérvár Önkormányzata pedig támogatta.
Ugyancsak közös koszorút helyezett el a keresztnél az egyházak képviseletében Dózsa István püspöki vagyonkezelő, belvárosi plébános, Bencze András evangélikus lelkész, püspökhelyettes és Berze János református lelkész, lelkészi elnök. A Székesfehérvári Lengyel Nemzetiségi Önkormányzatot Andrzej Straszewski elnök, Solymossy Zoltánné alelnök és Szentgyörgyi Henrika tag, a Székesfehérvári Szerb Nemzetiségi Önkormányzatot Sándorovits László elnök, míg a Városunk Lakóiért Szövetséget Juhász László elnök képviselte a koszorúzáson. Virágokat helyeztek el a keresztnél dr. Dienesné Fluck Györgyi, dr. Horváth Miklósné, Horváth Miklós Csaba és dr. Kovács Béla Sándor önkormányzati képviselők, a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai és több civil emlékező.
Horváth János szobrászművész alkotása annak a csaknem 22.000 lengyel értelmiséginek, tiszteknek és tisztségviselőknek állít emléket, akiket 1940 tavaszán, a Katyñ környéki erdőkben végeztek ki, és rejtettek jeltelen tömegsírokba az orosz csapatok. A tömeggyilkosságokat és az áldozatok eltüntetését nagy titokban hajtották végre. A barbár cselekedet lett a lengyel nép legnagyobb és legfájóbb nemzeti tragédiája, melyről hagyományosan minden esztendőben megemlékeznek a székesfehérvári Katyñ keresztnél is.
szekesfehervar.hu