Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Magyar Falu Program – nő a vidék megtartó ereje
2021.11.18. 18:56
A Magyar Falu Program keretében felújított pedagógus szolgálati lakást adtak át csütörtökön délután Adonyban. A 30 millió forintból megújult pedagógus szolgálati lakást Gyopáros Alpár, modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos, Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, és Ronyecz Péter, Adony polgármestere adták át.
A Magyar Falu Programnak köszönhetően külső és födémszigetelés, homlokzati vakolás és tetőcsere valósult meg abban az adonyi pedagógus szolgálati lakásban, amit csütörtökön adtak át.
A Magyar Falu Program 2019-ben indult el, és már rögtön az első évben lehetett pályázniuk az 5000 főnél kisebb településeknek szolgálati lakásfejlesztésre. Azóta mintegy 10 milliárd forint értékben több mint 400 szolgálati lakás újulhatott meg a programnak köszönhetően.
„Az egész Magyar Falu Program velejét jól leképezi egyébként a szolgálati lakás programunk, hiszen egy-egy ilyen ingatlan fejlesztésével azonnal településképet javítunk. Polgármester úr elmondta, hogy ez az épület is egy elhanyagolt ingatlan volt, mielőtt az önkormányzat megvásárolta volna és szolgálati lakást alakított volna ki benne. Ráadásul nagyon jól hasznosul, hiszen egy olyan szakmának ad egy erős humán erőforrás hátteret, amely bizony hiányszakma a falvakban, hiszen a pedagógusok, óvoda- és iskolapedagógusok vagy éppenséggel az orvosok, védőnők nagy számban hiányoztak a falvakból az elmúlt évtizedekben, és bizony ez hozzájárult ahhoz, hogy az intézmények sem tudtak biztonsággal működni a falvakban” - mondta el az átadón Gyopáros Alpár modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos.
Fejér megyében is jól látszik az az országos tendencia, hogy újjáéled a magyar vidék – mondta el az átadón Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke.
„Egyre többen kezdik felfedezni a magyar vidék szépségeit, és sok esetben immár a városból arra törekednek az emberek, hogy vidékre költözzenek. Ez egyértelműen látható, hiszen a településeken sorra fogynak el az eladó ingatlanok. Ez egyrészt köszönhető egy szemléletváltozásnak is, másrészt köszönhető annak a vidékfejlesztési munkának, amit Magyarország Kormánya végez. A Magyar Falu Program ennek az egyik nagyon jó példája az 5000 fő alatti kistelepülések számára – szolgáltatásokat fejleszt, olyan szolgáltatásokat tesz elérhetővé, amelyek korábban nem voltak. A településen élők igényeit figyelembe vevő kisebb méretű, akár párszázezer forintos fejlesztésektől egészen az épületfelújításokig látható eredménye van ezeknek a támogatásoknak, és a vidék lakossága hálás ezért ” - hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián.