Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Már négy hivatásos tűzoltó laktanya szolgálja Fejér megye biztonságát
2014.12.02. 09:38
Ünnepélyesen átadták a pusztaszabolcsi katasztrófavédelmi őrsöt december 1-jén. A Fejér megye keleti határához közel fekvő város tűzoltói mától tíz település védelmét látják el. Az átadási ünnepségen a Fejér Megyei Önkormányzat képviseletében részt vett Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke is.
Az ünnepélyes átadáson először dr. Bakondi György tűzoltó altábornagy, országos katasztrófavédelmi főigazgató mondott köszöntőt. Emlékeztetett arra, hogy a 2012 áprilisában megindított őrsprogram keretében a pusztaszabolcsi már a harminckilencedik katasztrófavédelmi őrs, ez pedig azt mutatja, hogy a szervezet komolyan veszi a tűzvédelmi szempontból fehér foltok felszámolását. A tábornok elmondta, a Fejér megyei város őrsén szolgálatot teljesítő tűzoltók tíz település, benne harmincnégyezer állampolgár biztonságát, védelmét látják el, működési területük nagyjából négyszáz négyzetkilométer. A főigazgató Pusztaszabolcs polgármesterétől azt kérte, a város érezze sajátjának a laktanyát, hiszen annak legénysége értük dolgozik.
Dr. Simon László, megyei kormánymegbízott beszédében megköszönte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak, hogy döntésével és anyagi támogatásával létrehozta az őrsöt, amely növeli a működési területen élők biztonságát. Ezen felül értékteremtő beruházás, amely nemcsak a szűkebb környezetet, hanem tágabb értelemben az egész megyét is gazdagítja.
Pusztaszabolcs polgármestere, Csányi Kálmán szintén a köszönet hangján szólalt meg. Mint mondta a laktanya létrehozásához szükséges harmincötmillió forintot a főigazgatóság biztosította. Az őrs létrejöttéhez a város a telket bocsátotta rendelkezésre, ellenszolgáltatás nélkül átadta az állam tulajdonába. A település első embere köszönetet mondott a megyei kormányhivatalnak is, amiért az támogatta az őrsprojektet.
A köszöntők után a történelmi egyházak képviselői megáldották az épületet, ezután a pusztaszabolcsi általános iskolások adtak nívós ünnepi műsort.
Az átadást szimbolizáló nemzeti színű szalagot az országos katasztrófavédelmi főigazgató és a város polgármestere vágta át.
Az ünnepség végén Magosi Lajos tűzoltó ezredes, Fejér megyei katasztrófavédelmi igazgató mondott pohárköszöntőt. Mint mondta, 2014 szerencsés esztendő, hiszen ezidáig a megyét elkerülték a nagy természeti katasztrófák, így több pénzt, energiát és időt tudtak fordítani arra, hogy szépüljenek, épüljenek, fejlődjenek. Javultak az elhelyezési körülmények a dunaújvárosi laktanyában, elkészült a területi egészségügyi, pszichológiai és munkabiztonsági központ és itt van az új őrs is. Az igazgató a városvezetésnek a támogatást, a főigazgatóságnak a beruházás finanszírozását köszönte meg.
Mint minden ilyen alkalommal, ezúttal is lehetőség volt bejárni az új laktanyát. Pusztaszabolcson nem egy meglévő épületet újítottak fel, alakítottak át, hanem egy üres telekre építkeztek, így nem kellett kompromisszumokat kötni, a felhúzott épület kielégíti a tűzoltószolgálat igényeit.
A pusztaszabolcsi katasztrófavédelmi őrs a dunaújvárosi hivatásos tűzoltóság felügyelete és irányítása alatt végzi tevékenységét, működési területéhez tíz település tartozik. Erre a területre korábban Dunaújvárosból vagy Székesfehérvárról jöttek a hivatásos tűzoltók, átlagosan 24-26 percet kellett rájuk várni. Ez az idő most jelentősen lecsökken, az őrs megalakulásával 10-12 perc alatt érkezik mostantól a segítség. Pusztaszabolcson egy 4000 literes, terepjáró képességű gépjárműfecskendő és négy tűzoltó áll indulásra készen a nap huszonnégy órájában. Érdekesség, hogy az igen aktív városi önkéntes tűzoltó egyesület szertára az őrs közvetlen szomszédságában van, így szükség esetén akár egyszerre két fecskendő is vonulhat egy-egy esethez.