Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Másodszor ülésezett a Fejér Megyei Felzárkózási Fórum a Megyeházán
2018.11.06. 15:00
A „Fejér megyei felzárkózás-politikai együttműködés fejlesztése” című EFOP-1.6.3-17-2017-00005. azonosítószámú projekt második ülését hívták össze kedden délelőtt a Megyeháza Címertermében. A mintegy 65 millió forintos projektet a Széchenyi 2020 program keretében a Fejér Megyei Önkormányzat valósítja meg a 2018-2020-as időszakban.
A „Fejér megyei felzárkózás-politikai együttműködés fejlesztése” című EFOP-1.6.3-17-2017-00005. azonosítószámú projekt keretében rendezett második fórum ülés résztvevőit a Fejér Megyei Felzárkózási Fórum elnöke képviseletében Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke köszöntötte. A nyitó beszéd után a Fórum első napirendi pontjaként a Fórum 2/2018. (VI.15.) határozatával elfogadott ügyrend módosításának megtárgyalására került sor.
Az ülés további, fő részében a fogyatékkal élők helyzetével foglalkozó szervezetek, intézmények mutatkoztak be. Elsőként a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány működését mutatta be Horváth Gergely, a Fejér Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház irodavezetője. Az Alapítvány Székesfehérvári székhelyű, 1998-ban alapított közhasznú szervezet mely tevékenységi köre kiterjed a Közép- Dunántúli Régióban autizmus spektrum zavarral élő, tanulási és viselkedési zavarban szenvedő gyermekek, ifjúságkorú és felnőtt korú személyek egyéni fejlesztésének, nevelésének támogatására, valamint a szakterületen dolgozók támogatására, továbbá a társadalmi szemléletformálásra, más civil szervezetekkel történő együttműködésre, az esélyegyenlőség elősegítésére.
A MONTÁZS Projektről Magyar János, fogyatékosságügyi tanácsadó adott tájékoztatást a résztvevőknek. Az előadó kiemelte, hogy a projekt kedvezményezettje a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft., mely szervezet országos tanácsadói hálózata segíti a fogyatékos emberek és családtagjaik információkhoz, ellátásokhoz való hozzáférését. A projekt keretében a szervezet főbb tevékenységei közé tartozik a tájékoztatás adás fogyatékosságügyi témákban, információs honlapokról, közszolgáltatásokról, helyi szintű szolgáltatásokról, ellátásokról, intézményekről, szakemberekről,helyi és regionális akadálymentesített eseményekről a fogyatékossággal élő emberek részére. Mindezeken túl a szervezet együttműködik a Család- és Gyermekjóléti Központokkal, segítenek a speciális szolgáltatásokhoz való hozzáférésben.
A Karitász Szent Kristóf Ház Fogyatékkal Élők Nappali Intézményét Magyar László, az intézmény vezetője mutatta be a hallgatóságnak. Az intézmény Székesfehérváron és vonzáskörzetében, a családjukban élő különböző fogyatékos személyek nappali ellátását biztosítja. Az intézmény szolgáltatásai a fogyatékkal élő emberek teljesebb életét, a közösséghez tartozás, az önellátó képesség fejlesztését, és a munkarehabilitáció alapjait biztosítja az ellátásban résztvevők számára.
Egy társadalom fejlettségének alapvető fokmérője, hogy miként viszonyul a fogyatékossággal élő polgáraihoz, mennyiben veszi figyelembe döntései során azoknak az érdekeit, szempontjait, akik valamilyen hátránnyal kénytelenek élni. Ezen hátrányok felderítése céljából az előadásokat követően a fórum ülést kerekasztal beszélgetés zárta, melynek a fogyatékossággal élő emberek szolgáltatásokhoz való hozzáférése, a fogyatékossággal élők megnevezésének helyes kifejezésmódja, továbbá a munkaerő-piacon való részvételük volt a fő témája.
A projektről bővebb információt a www.fejer.hu oldalon olvashatnak.