Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
"Azt a megkezdett munkát szeretnénk folytatni, amit 2014-ben elindítottunk, célunk a megye mind a 108 településének fejlesztése, az itt élő emberek életminőségének javítása, valamint szeretnénk kiállni a keresztény-konzervatív értékek mellett." - mondta székfoglaló beszédében dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, aki szólt az eddig elért eredményekről is.
Kiemelte, hogy Fejér megyében az egy főre jutó GDP a megyék között az országban a második legmagasabb, a nettó átlagkereset pedig az országban a harmadik legmagasabb Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom megyék után. Szólt az idegenforgalomról is, amelynek kapcsán elmondta, hogy 2014 óta megduplázódott a megyében töltött vendégéjszakák száma. Fejér megye munkanélküléségi rátájáról szólva dr. Molnár Krisztián hangsúlyozta, hogy míg 2010-ben 11,3%, 2014-ben több mint 8% volt, addig 2019-ben 2,3% a megyei átlag.A Fejér Megyei Közgyűlés régi-új elnöke a 2014-ben megkezdett munkát szeretné folytatni, az emberek életminőségét javítani, jobbá és biztonságosabbá tenni a mindennapokat, valamint kiállni keresztény és magyar kulturális értékek megőrzése mellett.
Dr. Molnár Krisztián szólt arról is, hogy a rendszerváltás óta rekordnak számító 70 százalékos többséget ért el a Fidesz-KDNP Fejér megye közgyűlésében, és 2014-hez képest közel nyolcezerrel többen szavaztak a pártszövetség listájára a megyében.
A megyei közgyűlés tagjai:
Árgyelán János (Mi Hazánk); Balog Gábor (Fidesz-KDNP); Bechtold Tamás János (Fidesz-KDNP); Ecsődi László (DK); Gárday Balázs (Fidesz-KDNP); Horváth Bálint (Fidesz-KDNP); Istvánfalvi Dávid (Fidesz-KDNP); Kátai György (DK); Kovács Judit (Fidesz-KDNP); Kozári Kristóf (Fidesz-KDNP); Mód Barnabás (Momentum); Molnár Krisztián (Fidesz-KDNP); Novák-Kovács Zsolt (Fidesz-KDNP); Pálffy Károly (Fidesz-KDNP); Somogyi Balázs (Fidesz-KDNP); Sükösd Tamás (Fidesz-KDNP); Szalai Dániel (Momentum); Szili Csaba Gergely (VÁLASZ); Viplak Tibor László (Fidesz-KDNP); Wilmek Tibor (Fidesz-KDNP).
A képviselők főállású és társadalmi megbízatású alelnököt is választottak, főállású alelnök lett Pálffy Károly, míg társadalmi alelnökké Bihácsi Istvánt választotta a Fejér Megyei Közgyűlés testülete.
Az ülésen Szabó László, a Fejér Megyei Területi Választási Bizottság elnöke emlékeztetett, hogy az október 13-ai választáson a Fidesz-KDNP listája 60 939 vokssal 57,88 százalékot ért el, mellyel 14 mandátumot kapott a közgyűlésben. A Demokratikus Koalíció 12 493 szavazattal (11,87 százalék) és a Momentum Mozgalom 12 334 szavazattal (11,72 százalék) két-két, a Válasz Független Civilek 7 650 szavazattal (7,27 százalék) és a Mi Hazánk Mozgalom 7 119 szavazattal (6,76 százalék) egy-egy mandátumot szerzett a testületben. Az MSZP 4 741 vokssal, 4,50 százalékos eredménnyel nem jutott be a megyei közgyűlésbe.
A Fejér Megyei Közgyűlés alakuló ülésén részt vett dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal vezetője, Vargha Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, Törő Gábor, Tessely Zoltán és Varga Gábor, Fejér megye országgyűlési képviselői, dr. Simon László, a Fejér Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, és dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere is.
Az ünnepi alakuló ülésen fellépett a Vox Mirabilis Kamarakórus, a Molnár család mezőföldi és Erdélyi Kalotaszegi néptánc koreográfiákat mutatott be, Bobory Zoltán, Fejér Megye Díszpolgára pedig Illyés Gyula: Haza a magasban című versét szavalta el.
fotó:Molnár Artúr
szöveg:szekesfehervar.hu