Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Megalakult a Fejér Megyei Tervezéskoordinációs Testület
2014.01.31. 08:46
A Fejér Megyei Közgyűlés a 2013. december 20-án megtartott ülésén döntött a Fejér Megyei Tervezéskoordinációs Testület megalakításáról, melynek alakuló ülését január 30-án tartották a Megyeházán.
Az elnöki posztot Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke tölti be, az alelnöki feladatokat pedig dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának polgármestere látja el. A Testület munkaszervezetének vezetői feladatát dr. Molnár Krisztián megyei főjegyző végzi.
A 19 fős testület tagjai: Fejér Megyei Önkormányzat, Székesfehérvár és Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, Fejér Megyei Kormányhivatal, Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, a Fejér Megyei Agrárkamara, Fejér Megyei Mérnökkamara és Fejér Megyei Építészkamara (közösen), Fejér Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja, Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Természetvédelmi Felügyelőség, Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Székesfehérvári Tankerülete, Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság Fejér Megyei Kirendeltsége, Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet Nyugat-Közép-Magyarországi Térségi Igazgatósága, Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Fejér Megyei Szervezete, Fejér Megyei Gyáriparosok Szövetsége, Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács, Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központ, Kodolányi János Főiskola, Dunaújvárosi Főiskola, a Helyi vidékfejlesztési közösségek - LEADER csoportok képviselője.
A Testület, mint szakmai véleményező szervezet a Fejér Megyei Területfejlesztési Program, valamint a 2014-2020-as európai uniós operatív programokhoz illeszkedő megyei területfejlesztési részdokumentumok kidolgozásában vesz részt. Egyúttal összekötő szerepet tölt be a megyei települések, a gazdaság-, a terület- és vidékfejlesztésben érdekelt szervezetek, valamint a Megyei Önkormányzat között. Ennek érdekében áttekinti és véleményezi a területi tervek tervezetét, tervi munkarészeit, összegyűjti, koordinálja, integrálja munkacsoportjai, illetve a térségi műhelyek véleményeit, valamint eljár mindazon szakmai dokumentumok tervezése kapcsán, ahol a megyének közvetlen tervezési kompetenciája van.
Az alakuló ülésen döntöttek a testület ügyrendjének elfogadásáról, valamint munkacsoportjainak létrehozásáról és az azokba tagként felkérendő szervezetekről. Ennek keretében létrehozták a gazdaságfejlesztési, agrár- és vidékfejlesztési, infrastruktúra-fejlesztési valamint humán munkacsoportot, összesen 86 szervezet részvételével. Az ülésen a megyei tervezési folyamatban résztvevő tervezők is bemutatkoztak. A két tervező szervezet (a VÁTI Kht. illetve jogutódja a Lechner Lajos Tudásközpont, valamint a National Development Consulting Zrt.) a Fejér Megyei Önkormányzati Hivatal mellett konzorciumként végzi a területfejlesztési program elkészítését. A megye a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséget valamint a Széchenyi Programirodát is bevonja a tervezés folyamatába.
A 2014-2020-as EU-s területfejlesztési tervezési munkában alapvető dokumentum a már említett területfejlesztési program, melynek keretén belül mintegy 38 milliárd Ft elosztására nyílik lehetősége a Fejér Megyei Önkormányzatnak. Ez a jelentős összeg a megyei jogú városok kivételével a megye további 106 településére jut, mivel Székesfehérvár és Dunaújváros külön forrásokkal rendelkeznek.