Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Megemlékezés a Limanowai csata
101. évfordulóján
2015.12.11. 13:52
Koszorúzást és megemlékezést tartottak a Fehérvári Huszárok Egyesületének szervezésében a Limanowai csata 101. évfordulója alkalmából, az 1914. december 11-i csata napján a Városház téren, a 10-es huszárok emlékművénél.
Megemlékezést tartottak a 10-es huszárok emlékművénél a Városház téren a Limanowai csata napján. Az ünnepségen részt vett Limanowa lengyel város delegációja. Pátzay Pál 1939-ben felavatott lovasszobra körül számos érdeklődő gyűlt össze, hogy a meghívottakkal együtt fejet hajtson a 10-es huszárok emléke előtt.
Zádori Gábor: Limanowa, sikolyok völgye című verse után Władysław Bieda mondta el ünnepi köszöntőjét. A magyar huszárok dicsőségéről beszélt: ez az I. világháború első sikeres, az „orosz gőzhengert” megállító csatájához kapcsolható, amiben részt vettek az alakuló lengyel légiók is. A csatának, mint mondta nagy jelentősége volt a későbbi lengyel történések szempontjából. „Tisztelet az elesett hősöknek, a magyar katonáknak! A mai napon jókívánságomat szeretném kifejezni, és remélem, hogy a magyar-lengyel kapcsolatokat a következő nemzedék is ápolni fogja.” – fogalmazott Władysław Bieda.
Székely Tibor hagyományőrző ezredes, a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség elnöke a hősökre emlékezve így fogalmazott: „A limanowai csata új menetet szabott az egész hadjáratnak. Egy kicsivel több, mint ezrednyi huszárnak kellett feltartóztatni a sokszoros túlerőben lévő ellenséget, amíg a bekerítő csapatok megérkeznek. A győzelemhez mindenáron ki kellett tartani. Az ünnepi szónok szájából könnyű szó a „mindenáron” – ez ott és akkor mindent jelentett.”-fogalmazott az ezredes a megemlékezésen.
A megemlékezés végén koszorút helyezett el a 10-es huszárok szobránál a Fejér Megyei Közgyűlés, valamint Székesfehérvár Önkormányzata nevében dr. Molnár Krisztián elnök és dr. Cser-Palkovics András polgármester, Limanowa városának delegációja, a helyőrségen állomásozó katonai alakulatok, a Vitézi Rend, a Krajczáros Alapítvány, a Magyar Királyi Kardforgatók Rendjének, a 17. Honvéd Gyalogezred és a Fehérvári Huszárok Egyesületének képviselői. A kegyelet virágainak elhelyezése után a tiszteletadás jeleként elsütötték az emlékezés ágyúját.