Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Megújul Sárbogárd városközpontja
2013.02.22. 12:04
"Újratervezés" - Sárbogárd város központjának megújítása címmel rendeztek projektnyitó ünnepséget pénteken délelőtt Sárbogárdon, a polgármesteri hivatal dísztermében. Az ünnepségen dr. Sükösd Tamás, a település polgármestere köszöntötte a megjelenteket és Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke beszéde keretében bemutatta a projektet.
- Örömmel köszöntöm Önöket abból az alkalomból, hogy a Széchenyi Terv keretében, uniós és hazai források felhasználásával Sárbogárdon elindulhat egy olyan projekt, mely eredményeivel a városon kívül az egész kistérséget és megyénket is gazdagítja-kezdte beszédét Törő Gábor. 2012-ben Sárbogárd Város Önkormányzata és a Sárbogárdi Római Katolikus Egyházközség konzorciumban pályázatot nyújtott be a városközpont fejlesztésére. A pályázat célkitűzéseiben is tükröződött, hogy a város kistérségi központként erősíteni kívánja magát, így Sárbogárd Város kistérségi központi szerepkörhöz kapcsolódó funkcióinak erősítése valamint a helyi és a kistérségi lakosság számára a jelenleginél magasabb minőségű szolgáltatási környezet megteremtése fogalmazódott meg a projekt fő célkitűzéseként.
A projekt 9 projektelemből áll, melyből 3 projektelemmel új funkció (közszféra, gazdasági és közösségi) jön létre, 6 elem pedig a városi (közterület) és a közösségi funkciókat erősíti meg. A funkcióbővítő integrált városfejlesztési akció döntően a Hősök terén valósul meg. Sor kerül a Városházán Információs Központ kialakítására, a Művelődési Központ részleges felújítására, civil koordinációs iroda kialakítására. A Városi Könyvtár jelenlegi épületéből a használaton kívüli, jelen projektből felújított Hősök terei óvodaépületébe kerül. A projekt megvalósulásával piactér és fedett piac élénkíti majd a városközpont forgalmát. A Hősök tere, a Városháza és a Művelődési Központ zöldfelületei is megújulnak. A fenti felsorolásból is látszik, hogy a helyi lakosság mellett az ügyeiket intéző kistérségi lakosok is részesülnek a projekt eredményeiből, hisz akár a közigazgatásban, akár a kulturális életben vesznek igénybe szolgáltatást, a megújult infrastruktúrát használhatják.
A projektben a Szent László király templom részleges felújítására is sor kerül körmeneti járdával, kerítéssel, galambvédelemmel. A templom előtt lévő járdát az önkormányzat újítja fel. A konzorciumi együttműködés egyértelműen jelzi az egyház és a városvezetés jó kapcsolatát. A projekt 231 003 712 Ft-ból 2012. 11. 05. - 2013. 12. 31. között valósul meg.
"Fontosnak tartom, hogy a pályázat előkészítésében Sárbogárd város vezetése jó példát mutat a civil szervezetekkel való kapcsolattartás terén is. A pályázathoz el kellett készíteni a város Integrált Városfejlesztési Stratégiáját is. A stratégia kialakításában élénk részvételt tanúsítottak a civil szervezetek, jelen voltak a helyi sajtó képviselői. A projekt tartalmaz olyan elemeket is, melyek fenntartják és fejlesztik a város vezetés és a civil szervezetek jó kapcsolatát."-tette hozzá Törő Gábor. Zárásként Fejér megye politikai vezetése nevében sok sikert kívánt a projekt megvalósulásához.