Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Milliárdos energetikai fejlesztések valósulnak meg Fejérben
2013.12.06. 11:07
Összesen mintegy egymilliárd forintot nyert négy Fejér megyei település épületenergetikai fejlesztésére a Zöldgazdaság – fejlesztési Program keretében. A fejlesztés Bodajk, Kincsesbánya, Mór, és Zámoly települések közintézményeiben valósulnak meg. A részletekről pénteken délelőtt a Megyeházán adott tájékoztatást Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a nyertes települési önkormányzatok vezetőivel.
Törő Gábor elmondta a fejlesztések a Környezet és Energia Operatív Program KEOP-2012-5.5.0/B Épületenergetikai fejlesztések megújuló energiaforrás hasznosítással kombinálva címet viselő pályázat keretében valósulnak meg. Az épületek hőtechnikai adottságainak javítására, valamint a világítási rendszerek energiatakarékos átalakítására Bodajk 287 millió forintot, Zámoly 108 milliót, Kincsesbánya 121 milliót, Mór pedig 484 milliós pályázati forrást nyert el. A 85 százalékos támogatáshoz 15 százalékos önerő szükséges. A fejlesztések nemcsak az adott négy települést érintik, hanem a környező térséget is, hiszen a szomszédos települések lakói is ezeknek a településeknek a szolgáltatásait veszik igénybe. - tette hozzá.
Wurzinger Lóránt, Bodajk alpolgármestere elmondta, a fejlesztéssel a településen két óvoda egy általános iskola és a Hang-Szín-Tér Művészeti Iskolát korszerűsítik. Az oktatási intézményen belül a könyvtárat és a kollégiumot is érinti az energetikai korszerűsítés: a hőszigetelés, a nyílászárók cseréje, a világítás és az energiatakarékos fűtés kiépítése.
Bajkai János, Kincsesbánya polgármestere elmondta, a településen egy iskolát korszerűsítenek: hatezer négyzetméteren hőszigetelik az épületet, nyílászárókat, fényforrásokat cserélnek és napelemeket is beépítenek. Ezek a munkálatok egy olyan kis településnek, mint Kincsesbánya, ahol ezeregyszáötvenen laknak, nagyon nagy fejlesztésnek minősülnek és az iskola szakmai munkáját is nagyban segítik.
Fenyves Péter, Mór polgármestere megaberuházásnak nevezte a megvalósuló fejlesztést, melynek során négy általános iskola közül a Radnóti Miklós, a Petőfi Sándor és a dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskolák, valamint egy megelőző pályázatból kimaradt Napsugár Óvoda energetikai korszerűsítése valósul meg. Kiemelte, hogy a szakmai munka megvalósítása nem sikerült volna a város országgyűlési képviselőjének közbenjárása nélkül, amiért külön köszönetet mondott Törő Gábornak. Mint mondta: ez a korszerűsítés még egy 2006-ban kezdődött tíz éves program része, amelynek keretében a teljes intézményhálózat megújul. Kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy először a legkisebbek komfortérzetét javítsák, így az óvodával kezdték és az iskolával folytatták a felújítást. Az önerőhöz további 90 millió forintot tett hozzá az önkormányzat és még további 40 millió forint tartalék keretet biztosít a fejlesztések megvalósuláshoz. A fejlesztésekből eredő nagymértékű megtakarításokat pedig szintén az intézményekre fogjuk fordítani-hangsúlyozta a polgármester.
Bánszki István, Zámoly polgármestere Mór polgármesteréhez kapcsolódva azzal kezdte, hogy az iskola pályáztatásánál szintén a gyermekek komfortérzetének javítása volt az elsődleges szempont. Zámolyon az iskola után a Faluház, és a polgármesteri hivatal épületeinek épületenergetikai fejlesztése, a nyílászárók korszerűsítése valósul meg. Mindhárom épület fejlesztéséből a gyerekek, a civilek és a környező települések lakói egyaránt profitálnak majd, hiszen csak a polgármesteri hivatal épülete három község hivatalának biztosít helyet. A fejlesztéshez biztosított önerő a település éves költségvetésének egyharmadát teszi ki, amely ugyan példátlan, mégis óriási felelősséget ró a település önkormányzatára.