MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Milliárdos fejlesztések az egészségügyben
2012.04.17. 14:43

Több, mint kétmilliárd forintból fejlesztik a Közép-dunántúli Régió hét egészségügyi intézményének rehabilitációs ellátását, a konzorciumi együttműködésről szóló megállapodást  a Szent György Kórházban írták alá.



A Fejér Megyei Szent György Kórházban írták alá a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által, Rehabilitációs Szolgáltatások fejlesztése a régióban-címmel kiírt pályázatának együttműködési megállapodását. A pályázati kiírás szerint elsősorban pszichiátriai, addiktológiai, kardiológiai, tüdőgyógyászati és légzésrehabilitáció, csecsemő- és gyermekgyógyászati, valamint a neuromuszkuloszkeletális rehabilitáció területén használható fel a támogatás. A program alapvető célkitűzése "a különböző rehabilitációs szakterületek ellátásaihoz való lakossági hozzáférés földrajzi-regionális és szakmai-tartalmi egyenlőtlenségeinek csökkentése, és az elérhető szolgáltatás színvonalának javítása az egészségügyi rehabilitációs szolgáltatások infrastruktúrájának és műszerezettségének fejlesztésével, a rehabilitációs szolgáltatások ambuláns formáinak elterjesztésével - összhangban az európai trendekkel -, a személyi feltételeinek javításával, továbbá szakmai együttműködések létesítésével."
 
 
Csernavölgyi István, a Szent György Kórház főigazgatója a közép-dunántúli operatív programból nyert támogatás kapcsán hangsúlyozta, a mai magyar egészségügyben fontos szerepe van az együttműködésnek, mert nélküle nem lehet előrelépni. Hozzátette, akadnak olyan intézmények a konzorciumban, amelyek e pályázat révén tudnak megerősödni, illetve közép- és hosszú távú jövőjüket biztosítani. Kiemelte, a pályázat segítségével a régióban a rehabilitációs ellátásokat össze tudják hangolni a betegutak és az infrastruktúra tekintetében.
A konzorciumban a Veszprém megyei Balatonfüred, Pápa, Tapolca és Zirc, a Komárom-Esztergom megyei Kisbér, illetve Fejér megyei Ráckeresztúr intézményei vesznek részt. Ezen területek érintett intézményeinek vezetői, illetve a fenntartók képviselői írták alá azt a támogatási szerződést, amely alapján hét intézmény jut összesen 2,070 milliárd forint uniós támogatáshoz.
 
 

A Ráckeresztúron működő Magyarországi Református Egyház Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió Fiatalkorúak Drogterápiás Intézete a 400 millió forintból új intézményegységgel bővül, ahol 30 drogproblémával küzdő fiatalkorú fiú hosszú távú, bentlakásos kezelését tudják biztosítani.
A székesfehérvári Szent György Kórházban 662 millió forintból a pszichiátriai és a neuromuszkuloszkeletális rehabilitációs szolgáltatásokat fejlesztik.

A Komárom-Esztergom megyei Kisbéren található Batthyány Kázmér Szakkórház és Rendelőintézetben a pályázattal elnyert 256 millió forintos támogatásból emeletráépítéssel egy új, 30 ágyas pszichiátriai rehabilitációs osztályt alakítanak ki, valamint a meglévő rehabilitációs osztályon ötágyas, szubintenzív kórtermet létesítenek, ahol a súlyos agysérülteket látják el.

A Balatonfüreden működő Állami Szívkórház a jelenleg is működő kardiológiai rehabilitációs ambulanciát kívánja fejleszteni 20 millió forintból. Elsősorban személyi és tárgyi feltételeken javítanak az összegből.
A Zirc Városi Erzsébet Kórház - Rendelőintézet 21 millió forintból fejleszti a mozgásszervi rehabilitáció fekvőbeteg szakellátását, a kardiológiai rehabilitáció járóbeteg-szakellátását és a fizioterápia járóbeteg-szakellátását.

Az elnyert 151 millió forintból a pápai Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézeti Szakrendelő mozgásszervi rehabilitációs osztályát újítják fel, bővítik, teljesen akadálymentesítik, valamint orvostechnikai műszereket és eszközöket vásárolnak, hogy megfeleljenek a szakmai minimum feltételeknek.
Ez a nyertes pályázat a túlélést jelenti a tapolcai kórház számára. A profilváltás miatt az intézmény aktív ágyai átalakulnak, ezért nagyon fontos az elnyert 559 millió forint, mert ebből a rehabilitációs osztályokat fejleszthetik. A kórház szakellátási profilja ambuláns kardiológiai rehabilitációs szakrendeléssel bővül, amelyet új épületben hoznak létre. Javul a légzésrehabilitációs ellátás is az infrastrukturális fejlesztéseknek és a humánerőforrás területén történő szakmai továbbképzéseknek köszönhetően.
 
Ezúton is köszönjük mindenki munkáját, aki lehetővé tette ennek a pályázatnak a sikerét! Fontos eredmény, hogy ennek következtében jelentősen javul fog a régió ellátási színvonala, mind az orvosok, mind a betegek megelégedésére.
 
 
 
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP