Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Modern városok - újabb nagyszabású fehérvári fejlesztésekről állapodtak meg
2015.05.26. 14:02
A Modern Városok Program keretében írt alá együttműködési megállapodást Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke és dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere kedden délelőtt a Hiemer-házban. A megállapodás tartalmazza többek között a Fejér Megyei Szent György Kórház további fejlesztését, nagyszabású idegenforgalmi és kulturális fejlesztéseket a történelmi belvárosban és a multifunkcionális jégkorong és rendezvénycsarnok megvalósítását is.
A megállapodás tartalmáról Orbán Viktor miniszterelnök elmondta, hogy újabb kórházfejlesztési program indul a Fejér Megyei Szent György Kórházban, így a megye és a térség kórházának fejlesztése nem áll le. Megállapodtak abban is, hogy létrehoznak egy székesfehérvári középiskolai oktatási, művészeti és sportkampuszt. „A város készít egy előterjesztést a kormány számára, hogy miként szeretné a városi tulajdonban lévő területeken létrehozni azt a kollégiumi kampusz térséget, ami oktatási központtá is válhat Székesfehérváron.” - mondta el Orbán Viktor miniszterelnök, aki beszámolt több, életminőséget javító fejlesztésről is. A történelmi belvárost a Zichy liget térségével hosszabbítják meg, ez része lesz egy nagyszabású idegenforgalmi - kulturális fejlesztésnek. Az első szakaszban a sétálóutca részévé válik a Zichy liget, az autóforgalom a földfelszín alatt megy majd. A program második szakaszaként a Fekete Sas szállóban hangversenytermet hoznak létre, ennek terveit is a kormány támogatásával készíttetheti el a város. Magyarország miniszterelnöke szólt arról is, hogy Székesfehérváron 3%-os a munkanélküliség, ami szinte teljes foglalkoztatottságot jelent. „Az ipari fejlesztések legnagyobb korlátját ma az jelenti, hogy nincs megfelelő munkaerő a városban.” - tette hozzá a miniszterelnök, aki elmondta, hogy új lakóövezeteket kívánnak létrehozni Fehérváron egy lakásépítési program keretében. Orbán Viktor miniszterelnök beszámolt arról is, hogy sport és üzleti célú hasznosítást kap a Börgöndi reptér és megállapodás született a multifunkcionális csarnok létrehozásáról is. Ennek terveire 500 millió forintot bocsát rendelkezésre a kormány, a város elkészítteti a terveket, ezt követően kerül sor egy újabb megállapodás aláírására.
„Székesfehérvár a történelme során a Magyar Kormánytól még soha ennyi támogatást nem kapott és ez a mai nappal még hatványozottabban így van. Ez egy folyamat része Székesfehérvbár életében: 2013 augusztusában, amikor a kormány Fehérváron ülésezett számos fejlesztésről hozhattunk döntéseket, amiknek egy része elkészült, egy része pedig a megvalósítás szakaszában van. A most aláírt dokumentum tartalma is meg fog valósulni és tovább fogja segíteni Székesfehérvárt, hogy az itt élők életminősége javulni tudjon.” - mondta Cser-Palkovics András polgármester.
A sajtótájékoztató előtt a miniszterelnök, a város polgármestere, a miniszterelnökséget vezető miniszter és a város országgyűlési képviselői a polgármesteri dolgozószobában folytattak tárgyalásokat a Modern városok programról.
A város polgármestere arról is beszélt a sajtótájékoztatón, hogy a 2013-as adósságkonszolidáció kiemelt jelentőséggel bírt a város életében, ugyanis ha ez nem történt volna meg, akkor adósságszolgálatra 2015-ben 3.9 milliárd, 2016-ban pedig 3.7 milliárd forintot kellett volna fordítani. Ezt a pénzt most a városüzemeltetés biztonságosságára tudjuk fordítani. – mondta Fehérvár polgármestere. "Ez a két tétel jól mutatja a kormány elkötelezettségét a nagyvárosok fejlődése, fejlesztése érdekében. Nem mindegy, hogy ezek a központok milyen módon tudnak fejlődni, milyen körülményeket adnak a gazdaság számára és hogyan tudják elérni, hogy újabb és újabb beruházások érkezzenek Székesfehérvárra. Ma egy olyan megállapodást írhattunk alá, amire hat a korábbi, 2013-as megállapodás, mely alapján megtörtént a Fűtőerőmű és a repülőtér visszavásárlása, megépült, egy nagyon fontos, eddig hiányzó blokk a Szent György Kórházban, épül az elkerülő út, folyamatosak az egyeztetések az Árpád-ház programról és a mai megállapodásnak, sokak örömére része az is, hogy eldőlt: lesz rendezvény és sportcentrum Székesfehérváron és a jégkorong meg fogja kapni az új magyarországi fellegvárát."
"A mostani megállapodás arra fókuszál, hogy Székesfehérvár a magyar gazdaság egy olyan központja, egy olyan erőcentruma, ami akkor fejlődhet tovább, ha az itt élők életminőségét tudjuk együtt javítani. Ehhez kell a kórház további fejlesztése, a környezetvédelmi beruházások, az infrastruktúra és a kulturális élet fejlesztése, a belváros kiterjesztése és minden egyéb, ami a mindennapokban ahhoz segíti hozzá az embereket, hogy szeressenek Székesfehérváron élni. A kormány segítségével a következő években közép-európai szinten is jegyzett várossá szeretnénk fejleszteni Székesfehérvárt." - mondta Cser-Palkovics András polgármester.