MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Nagy az érdeklődés a megnyílt 32 milliárd forintos TOP támogatási keret felhasználása iránt Fejérben
2016.01.26. 15:51

2015 decemberétől, a pályázatok folyamatos megjelenésével összesen 32, 1 milliárd forintos keret felhasználására nyílik lehetőség a Fejér Megyei Önkormányzat számára a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) forrásaiból 2020-ig. Fejér megye településein az egészségügyi alapellátást, a belterületi csapadékvíz elvezetést, valamint az önkormányzati tulajdonú középületek korszerűsítését és fejlesztését célzó pályázatok iránt van a legnagyobb érdeklődés - tájékoztatott Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke kedden, a települések polgármesterei számára tartott „TOP Szakmai Nap” című tájékoztató rendezvényen, a Megyeházán. A megjelent pályázati felhívások a Fejer.hu / pályázatok oldalon elérhetők.



Megtelt a Megyeháza Díszterme a Fejér Megyei Önkormányzat által rendezett „TOP Szakmai Nap” alkalmából, melyen a TOP megjelent pályázati kiírásairól és az Albensis kft. 2014-2020-as programozási időszakban lévő feladatairól előadásban tájékoztatták a települések polgármestereit. 
A szakmai napon külön köszöntötték dr. Simon László kormánymegbízottat, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetőjét, Dr. Molnár Krisztiánt, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökét, az országgyűlési képviselőket: dr. Galambos Dénest és Varga Gábor, Fejér megye fejlesztésekért felelős miniszteri biztosát, az előadókat: Kígyóssy Gábort, a Fejér Megyei Önkormányzat vezető tervezőjét, valamint Turiné Menczel Andreát, az Albensis kft. ügyvezetőjét. A rendezvényen Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke elsőként a Díszteremben köszöntötte a vendégeket  és foglalta össze a 2014-2020-as uniós ciklusban a TOP forrásból történő sikeres fejlesztések eléréséhez a településekre és a megyei önkormányzatra háruló feladatokat, elvárásokat és lehetőségeket.
„A Fejér Megyei Önkormányzat egy nagyon fontos szakmai napot tartott ma Fejér megye 108 települése számára” – tájékoztatott Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke a rendezvényről tartott sajtótájékoztatón a Címerteremben. „A szakmai nap apropóját a 2015. december 23-án megjelent TOP források, a 32,1 milliárd forint első felhívás csomagjai adták, amelyből a településeket szeretnénk fejleszteni. A mai szakmai napon konkrét pályázatokra lebontva tudunk egyeztetni a megye polgármestereivel a pályázati lehetőségeiket”- tette hozzá az elnök.
Dr. Molnár Krisztián pozitívumként számolt be arról, hogy a települések nagy része konkrét, kidolgozott projekteket dolgozott ki, bár akadnak kisebb települések, amelyek szakmai segítségre szorulnak. Az elnök a szakmai nap egyik legfontosabb felajánlásának nevezte azt, hogy a megyei önkormányzat és a száz százalékban megyei önkormányzati tulajdonban lévő Albensis területfejlesztő kft. szakembergárdája a települések projektmenedzsmenti feladatainak segítésén túl a pályázatok előkészítésében és beadásában is áll a települések rendelkezésére. A legtöbb pályázatnál több, mint 60 napos beadási határidő áll rendelkezésre, de így is a legtöbb esetben már márciusban be kell adni a pályázatokat. Az elnök arra kérte a településeket, hogy mielőbb kezdjék meg a projektek megvalósítását a 2014-2020-as uniós ciklusban, hogy a településeken élők igényeit kielégítő fejlesztések mielőbb megvalósulhassanak és használatba vehessék a településeken élők. A gazdaságfejlesztést, a déli térség felzárkóztatását segítő TOP felhívások második köre megjelenése az év első felében várható. Az eddig megjelent pályázati kiírások közül a települések legnagyobb igénye: az egészségügyi alapellátást, belterületi csapadékvíz elvezetést, illetve az önkormányzati tulajdonú középületek energetikai korszerűsítését, felújítását célzó pályázati források elnyerésére van. A megyei önkormányzatnak a kft-t is beleértve az a célunk, hogy a kötelező feladatok ellátásán túl egy szolgáltató szerepét is betöltve minél sikeresebben valósulhassanak meg a települések projektjei- hangsúlyozta Dr. Molnár Krisztián.
 
Turiné Menczel Andrea, Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit kft. ügyvezetője elmondta, hogy a Fejér Megyei Önkormányzat egyszemélyes korlátolt felelősségű társaság alapításával segíti elő a 2014-2020-as programozási időszak a Terület- és Területfejlesztési Operatív Program (TOP) forrásokat illetően ellátandó projekt előkészítési, projektmenedzsment feladatok végrehajtását. A munkaszervezet felállt. Az ügyvezető nagyon fontosnak nevezte, hogy a települések időben jelezzék a feléjük szándékukat, és azt hogy miben szorulnak segítségre. A településekkel együttműködési megállapodást kötnek, melyben megállapodnak a feltételekről. A kiírások megjelentek, van olyan köztük, amelynek a beadási határideje megkezdődött. Fő céljuk a rendelkezésükre álló forrás lekötése- hangsúlyozta Turiné Menczel Andrea.
 
A TOP célja, hogy valamennyi megye, térség és település fejlődését erősítse a legfontosabb szempontokat szem előtt tartva: a munkahelyteremtést, a helyi gazdaság élénkítését. A TOP elsősorban önkormányzatok fejlesztéseihez biztosít forrásokat. A TOP esetében a tervezési folyamat decentralizált, a 18 megye és 22 megyei jogú város a saját maga által tervezett integrált területi programjai alapján jut támogatáshoz. A program 1230 milliárd forintos keretösszegéből minden megye és megyei jogú város számára Magyarország Kormánya meghatározott egy keretösszeget, amelyekre azok a helyi gazdaságfejlesztési és munkahelyteremtő programjaikat tervezhették és valósíthatják meg. Fejér megye esetében a TOP keretösszegéből a Fejér Megyei Önkormányzat 32, 1 milliárdos keretből, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 17,06 milliárd, míg Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata 7,43 milliárd forintos keretből valósíthatja meg saját fejlesztési elképzeléseit, a legfontosabb szempontokat szem előtt tartva: a munkahelyteremtést, a helyi gazdaság élénkítését és erősítését.
 
A felhívásokra a pályázók felhívásonként és területi egységenként eltérően meghatározott benyújtási határidők szerint nyújthatják be támogatási kérelmeiket jellemzően 2016. január végétől kezdődően. A pályázati eljárásrendet meghatározó jogszabály alapján a megyei kirendeltségekkel rendelkező Magyar Államkincstár a közreműködő szervezet a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program végrehajtásában.
 
 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP