Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A LIFE-MICACC projekt keretében, a Klímabarát Települések Szövetsége és a Fejér Megyei Önkormányzat szervezésében megvalósult konferencián számos érdekes előadás hangzott el a klímavédelemmel kapcsolatban.
Elsőként dr. Dukai Miklós, a Belügyminisztérium önkormányzati helyettes államtitkára köszöntötte a résztvevőket, kiemelve, hogy az éghajlatváltozás globális probléma, melynek következményeivel országunk is egyre gyakrabban szembesül. "Magyarország éghajlatváltozásnak való kitettségét tetten érhetjük a települések érzékenységében is. Az egyre gyakrabban előforduló árvizek, villámárvizek és aszályok súlyos károkat okoznak az érintett területeken, amelyek megoldására már számos nemzeti programot hívtunk életre. A LIFE-MICACC projekt innovatív megoldásokkal szolgálhat a tekintetben, hogy a helyi szintű klímaadaptáció is megjelenjen a helyi programokban, stratégiákban." - fogalmazott a helyettes államtitkár, aki a legfontosabb célokat is vázolta. "Szeretnénk felhívni a magyar önkormányzatok döntéshozóinak, szakembereinek és egyéb alkalmazottainak figyelmét a klímaváltozás hatásaira, továbbá hogy bővítsük a tudásukat a természetes vízmegtartást segítő megoldásokkal kapcsolatban. Ennek érdekében öt hazai, az éghajlatváltozás hatásai által negatívan érintett önkormányzat vízmegőrző képességének növelését szeretnénk elérni. Az öt partner önkormányzat és a társult partnerek segítségével, egy olyan gyakorlatot valósíthatunk meg, amely mintául szolgálhat a természetes vízmegtartó módszerek elterjesztésében a hasonló problémával küzdő önkormányzatok között, határon innen és túl." - tette hozzá.
dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke az előadások előtt arról szólt, hogy a klímavédelem területén olyan munkát indítottak el az 2016-ban, ami példaértékű a megyei önkormányzatok körében, többek között elfogadták a megyei klímastratégiát is.
dr. Molnár Krisztián hangsúlyozta, hogy soha nem volt aktuálisabb a környezetvédelem ügye mint most: "Bizonyított tény, hogy a szélsőséges időjárási körülmények, éghajlatváltozás fokozzák a vírusok megjelenésének és terjedésének lehetőségét." - emelte ki a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, aki felidézte, hogy milyen pusztítást végeztek az idei nyáron Fejér megye településein a villámárvizek. Konkrét megyei lépésekről is szólt, mint példul a zöldterületek növelése, erdősítések és a fasorültetési program számos Fejér megyei településen.
Kovács Lajos, a Klímabarát Települések Szövetségének elnöke szerint sok feladatot kell még elvégezniük. Kiemelte, hogy a víz alapvető erőforrás az emberi társadalomban: "Ma még bővelkedünk benne itthon, de a világ számos táján már nincs ez így. Fontos ez a kérdés azért is, mert a Kárpát-medence is vízvesztő pozícióban van, évek múltán Magyarország is szembesülni fog ezzel." Kovács Lajos a kérdés fontosságát egy félelmetes adattal is érzékeltette: az Egyesült Államokban már 2050-re a települések 38%-ban komoly vízellátási problémák lesznek a szakértők egybehangzó véleménye szerint.
A konferencián Dr. Pálvölgyi Tamás a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem docense kiemelte, hogy hármas feladata van most a településeknek: szemléletformálás, stratégiaalkotás, kapacitásfejlesztés. Hangsúlyozta, hogy a városok számára egyre fontosabb feladat, hogy a belterületi csapadékvíz-elvezetést hatékonyabbá tegyék.
A klímakonferencián Székesfehérvár Önkormányzatát Molnár Tamás környezetvédelmi és civil tanácsnok képviselte.
Letölthető előadások:
https://drive.google.com/drive/folders/1U5LEDNS5jRiFN1pnYbMIzQ_MUK-mgCOf?usp=sharing
szekesfehervar.hu, FMÖ