Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Önzetlenségből vizsgázott jelesre a fehérvári katona
2021.11.12. 11:24
A bajtársiasság szellemében indultak útjukra azok a katonák, akik a Bocskai Portya és Doni Nyári Hídfőcsaták Emlékmenetet járták végig Debrecenben. A menet tagja volt Szelke Vivien Szvetlána fehérvári őrmester is, aki egy bicegő, ifjú kadéton segített a 40 kilométeres útvonal hatodik kilométeréhez érve. Az esetnél Kiss Erik Zoltán őrmester, az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakéta Ezred katonája is támogatta.
Az MH 43. Híradó és Vezetéstámogató Ezrednél szolgáló Szvetlána a bajba jutott, lábán vízhólyaggal küzdő kadétot a helyszínen azonnal ellátta. A segítségnyújtásba később a Nemzeti Közszolgálati Egyetem másodéves hallgatói is bekapcsolódtak. A sebet ellátták, a fiú jobban lett, így már – új ,,támogatóival” kiegészülve - folytathatta útját.
Szelke őrmester a hozzá csatlakozó gyerekeknek nem csak testi épségét tartotta szem előtt: a honvéd hivatásról és az emberi értékekről is beszélgetett velük. Menetelésük alatt Szvetlána átadta mindazt a tudást a 14-15 éves,,leendő katonáknak”, amelyet a Magyar Honvédség altiszti akadémiáján, kiképzője által magáévá tett.
Az eset további érdekessége, hogy hamarosan újabb társaság zárkózott fel a bicegő kadét köré: két lány és három fiú, akik szintén szerették volna kis társukat a célig támogatni. Míg vitték a sérültet, a mellettük haladók szépen, alakiasan, leendő katonákhoz illő magatartással, fegyelmezettséggel vették fel a lépést. Az út során Szelke és Kiss őrmester megosztották velük, hogy a katonalétben nem csupán a fizikai állapot és a lexikális tudás bír nélkülözhetetlen szereppel, hanem a pozitív emberi és katonai értékek is: a bajtársiasság, lojalitás, bátorság, kitartás, elkötelezettség, a fegyelem és a tisztelet, valamint a tettekben és szavakban egyaránt megnyilvánuló hitelesség.
A célegyenesbe a hét kadét igencsak megerőltetett lábakkal ért be, de küzdeni akarásuk, és a társuk iránt gyakorolt nemes gesztus ténye túllendítették őket ideig-óráig érzett fájdalmaikon. Katonadolog…mondhatnánk…
A verseny zárásaként - ezeket az értékeket is figyelembe véve -, valamennyien Bocskai Portyás felvarrót és emléklapot vehettek át és szakszerű egészségügyi ellátásban is részesültek.
(Szöveg: Gyimóthy Levente ha. Fotó: Révész Csaba ha. és MH)