Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Országos Szülésznői konferenciának adott otthont a megyeszékhely
2016.05.30. 09:28
„A szülésznők helyzete Magyarországon a XXI. században” címmel immár második alkalommal rendezett a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati osztálya XXIV. Országos Szülésznői Konferenciát pénteken, Székesfehérváron, a Magyar Király Hotelben. A konferencia résztvevőit Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei közgyűlés elnöke köszöntötte.
A Magyar Király Hotelben rendezett XXIV. Országos Szülésznői Konferenciát a Kórrház énekkara nyitotta meg műsorával.
A konferencia résztvevőit a tudományos szervezők: Dr. Hagymásy László, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati osztály főorvosa, Kaszás Györgyné a kórház osztályvezető főnővére és Csetneki Julianna a Magyar Ápolási Egyesület Szülésznő Szekció elnöke, valamint a Fejér Megyei Önkormányzat részéről dr. Molnár Krisztián közgyűlési elnök, Székesfehérvár MJV. Önkormányzat nevében Brájer Éva alpolgármester köszöntötték.
A közgyűlés elnöke méltatta a szülészek és nőgyógyászok munkáját, akik az anyaság akarásának és beteljesülésének számtalan példájával találkoznak. "Az Önök gyógyító tevékenységére van szükség akkor is, amikor az asszonyok erejét felemészti a kór, a betegség. Amikor a legyengült testet és a megfáradt lelket kell a tudomány erejével visszahozni az életbe. Ennek a hivatásnak, orvos-szakmai területnek a szakmapolitikai kérdéseit, a tapasztalatait, felismeréseit, eredményeit és feladatait megosztani a pályán elindulókkal, nem csak tudományos ismeretközlés, hanem mélyen emberi tisztelete az életnek." - hangsúlyozta dr. Molnár Krisztián.
A szülést az új élet adása teszi áldott, magasztos cselekedetté. A születés az élet körforgásának az alapja, az örök megújulás. A születés segítői hivatásuk gyakorlása során aktív résztvevői lehetnek a világegyetem örök folyamatának. A születés körülményei évezredek alatt többszörös átalakuláson ment keresztül, mint ahogy a segítők szülésznők, bábák helyzete is. Magyarországon lényeges változások következtek be az elmúlt évek időszakában. Megvalósult a szülésznők főiskolai képzése, törvény szabályozza az önálló, felelősségteljes szülésznői tevékenységet. „A szülésznők helyzete Magyarországon a XXI. században” fő téma köré szervezett kétnapos konferencián lehetőség nyílt a közös gondolkodásra, a jelen gyakorlatának és a jövő kihívásainak megvitatására érintve a családközpontú szülészetet, a szülésznők helyzetét, a szülésznőképzést, várandósgondozást, császármetszést is.