MNVH

 

2021-2027 stratégia

 

2021-2027 projektek

A 2021-2027 IDŐSZAK PROJEKTSZINTŰ ELŐKÉSZÍTÉSE FEJÉR MEGYÉBEN

Foglalkoztatás

Megyei identitás erősítése

Velencei-tó partfal

KÖZADATKERESŐ

Közhírré tétetik

Öt milliárd forintos városi tőkealap segíti a székesfehérvári és a Fejér megyei székhelyű vállalkozásokat
2019.10.08. 09:10

Öt milliárd forintos keretösszeggel tematikus vállalkozásfejlesztési alapot, Városi Tőkealapot indít októbertől az MFB Csoporthoz tartozó kis- és középvállalkozások tőkefinanszírozásával foglalkozó MFB Invest Zrt. Székesfehérváron. Az alapból a növekedési potenciállal rendelkező helyi vállalkozások kaphatnak tőkejuttatást ígéretes terveik megvalósításához. 



A Városi Tőkealap székesfehérvári és Fejér megyei székhelyű, növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások számára kíván növekedési lehetőséget biztosítani a tőkefinanszírozással.

Az Alap segítségével helyi vállalkozók olyan ígéretes fejlesztési, beruházási lehetőségek megvalósításához kaphatnak tőkejuttatást, amely az üzleti megtérülésen túl közvetlenül vagy közvetett formában elősegíti Székesfehérvár város fejlődését is. "Régóta szerettük volna elérni, hogy egy olyan befektetési alap jöjjön létre, amelyik gazdaságfejlesztési, vállalkozásfejlesztési célú befektetési alapként tud működni és tudja városunk, megyénk gazdaságát fejleszteni. Fontos, hogy vállalkozásfejlesztésről, gazdaságfejlesztésről és nem támogatási konsrukcióról beszélnük, erre volt Székesfehérvár gazdaságának szüksége, hogy egy ilyen befektetési alap létrejöjjön. Hiszünk abban, hogy a nagyvárosok megfelelő gazdasági élettel ki tudják alakítani az egészséges működési mechanizmusukat, hogy egy-egy önkormányzat abból fejlesszen és üzemeltessen, amit a helyi gazdasági élet megtermel, ez ugyanis a fenntartható modell." - fogalmazott a tőkealap létrehozása kapcsán Cser-Palkovics András polgármester, aki hozzátette, hogy 2010 és 2018 között megduplázódott a helyi adóbevétel, azonban a sok érték mellett vannak olyan területek a város gazdaságában, ahol érdemes előrelépni annak érdekében, hogy minél heterogénebb legyen, ezáltal biztonságosabb jövőt jelenthessen úgy a munkavállalóknak, mint a gazdaság szereplőinek.

 

A tőkealap több éve működő, helyi kis és középvállalkozásoknak biztosít fejlesztési lehetőséget

Dr. Sipos-Tompa Levente, a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója szerint a tőkealap létrehozás eklatáns példája annak, hogy az MFB nem csak bankként működik, hiszen a csoporton belüli MFB Invest Zrt.-vel közösen kezdték el azt a munkát, aminek kapcsán az egyes városok számára szeretnénk gazdaságfejlesztési lehetőséget teremteni.

Bugár Csaba, az MFB Invest Zrt. vezérigazgatója kiemelte, hogy A Városi Tőkealap döntően székesfehérvári és Fejér megyei székhelyű, növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások számára kíván növekedési lehetőséget biztosítani a tőkefinanszírozással. A vezérigazgató hozzátette, fontos, hogy ezek több éves múlttal rendelkező vállalkozások legyenek, olyan vállalkozásokat várnak, akiknek olyan tőkeigényre van szüksége, amit saját maguktól nem tudnak biztosítani, vagy hitelből nem tudják/akarják biztosítani. 

Városi Tőkealap bejelentésénél jelen volt Veszprém és Dunaújváros polgármestere is.

Porga Gyula, Veszprém polgármestere szerint minden önkormányzat feladata, hogy a lehető legnagyobb segítséget nyújtsa a településen működő vállalkozásoknak. "Ennek jogi nehézségeivel minden városnak szembesülnie kellett és különösen a kis és közepes vállalkozások stabilitása igényli az ilyen jellegű tőkebevonásokat. Veszprém 2023-ban Európa Kulturális fővárosa lesz, ami városfejelsztő program is egyben, ennek végrehajtásába a helyi vállalkozásokat is be kell vonni, érdekelté tenni ennek sikerében." - mondta el Veszprém polgármestere. 

Cserna Gábor, Dunaújváros polgármestere a tőkealap kapcsán arról beszélt, hogy a kis és középvállalkozások esetében korábban nem találták meg az önkormányzatok azokat a lehetőségeket, hogyan lehet fejlődésüket támogatni a hatályos jogi keretek között. A Városi Tőkealapot hiánypótló lehetőségnek nevezte annak érdekében, hogy ösztönözze a kkv-k fejlődését, amelyek helyben teremtenek munkahelyet, élénkítik a helyi gazdaságot és helyben fizetnek iparűzési adót.

Az alap felállítását hosszas előkészítő munka előzte meg Székesfehérvár Önkormányzata részéről.

Az önkormányzat felmérte a városban és környezetében meglévő adottságokat és finanszírozási hiányosságokat, helyi jellegzetességeket, amely segítségével az MFB Invest szakemberei elkészítették a most megalapítandó alap keretrendszerét. A Városi Tőkealap nem korlátozza befektetéseit a régió tradicionálisan erős iparágainak szereplőire, ezeken kívül a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó energetikai területek, a hulladékgazdálkodás, a víz értéklánchoz kapcsolódó technológiák, a kiskereskedelem, a mobilitás és a járműgyártás területét célozza meg. Emellett minden egyéb iparágba is befektethet, amennyiben a befektetés megfelel az elvárásoknak, kellően innovatív és fejlődési potenciállal rendelkezik.

A Székesfehérvári Városi Tőkalap 5 milliárd Ft keretösszeggel, 12 év futamidővel és 7 éves befektetési periódussal indul.

Az átlagos befektetési méret a tervek szerint 200 millió forint és 500 millió között alakul. Az MFB Invest látja el az adminisztrációs feladatokat, azaz biztosítja a támogatási szabályoknak való megfelelést, valamint a megvalósult projektek monitorozását egészen az exitig. Az önkormányzat többek között a projektek felkutatásában játszik fontos szerepet. Az Alap működése októberben indul.

szekesfehervar.hu 

Keresés

Tájékoztatás

Kincsestáj kerékpárút

 

FELHÍVÁS


 

Foglalkoztat. Paktum

Mór-Bodajk kerékp. út

 

Fejér Megyei Értéktár

Vakbarát verzió

 

Kerékpárút-fejlesztés

klímastratégia

EFOP- Felzárkóztatás

 

Választás 2022

 

www.gajavolgy.hu

"NE DŐLJÖN BE"

Magyar Államkincstár

ÁROP