Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Pályázati lehetőségek
2012.02.20. 14:26
Élelmiszeripari és agrártermék pályázati lehetőségekre szeretnénk felhívni a figyelmüket!
Élelmiszeripar - Értéknövelt termékek
Az élelmiszeripar versenyképességét javító pályázatra hívja fel a figyelmet a www.palyazatihirek.eu, ismertetve a szakterületen tevékenykedő NLC Tanácsadó Csoport Kft. közleményét. Támogatásra jogosultak és így februártól benyújthatják jelentkezésüket a „Mezőgazdasági termékek értéknövelése” című pályázatra azok az egyéni vállalkozók, egyéni cégek, jogi személyiség nélküli, valamint jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaságok, szövetkezetek, amelyek KKv-nak vagy nagyvállalatnak minősülnek. Az igénybe vehető támogatás legkisebb összege a tervek szerint 8000 eurónak, a legmagasabb pedig 367 ezer 647 eurónak megfelelő forintösszeg, számítástechnikai beruházás esetén pedig 36 ezer 65 eurónak megfelelő forintösszeg. A támogatás mértéke 40-60 százalék. A rendelkezésre áll keret mintegy 17 millió eurónak megfelelő forintösszeg. A pályázatot várhatóan februártól lehet majd benyújtani.
Agrártermékek -Félpénz marketingre
Mind az EU belső piacán, mind a harmadik országokban megvalósítandó marketing-és tájékoztató kampányokhoz támogatást lehet nyerni április 15-éig, illetve szeptember 30-áig a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalnál (MVH) megkapható dokumentumok alapján benyújtott pályázatokkal. Egyebek között friss és feldolgozott zöldség, gyümölcs, tej és tejtermékek, méz és méhészeti termékek, borok és borszőlőfajták, friss hűtött vagy fagyasztott húsok megismertetése, népszerűsítése és az irántuk mutatkozó kereslet növelése a cél. A támogatásért az érintett termékpályát képviselő szakmai és szakmaközi szervezetek önállóan vagy közösen pályázhatnak. A bírálatra Magyarországon, az elfogadott promóciós programok társfinanszírozására Brüsszelből kerül sor. A vidékfejlesztési tárcánál működik a pályázatértékelő bizottság, az itt zöld utat nyert programokról a nyertes pályázó, illetve az MVH – az Európai Bizottság jóváhagyó döntése nyomán –szerződést köt. A felmerülő költségek maximum 50 százalékos arányú támogatása a szerződésben meghatározott rendezvények és akciók végrehajtásának függvényében vehető igénybe.
forrás: PIAC&PROFIT
És néhány jó tanács...
Pályázatírók gyakori hibái
Az alábbiakban az Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) által összegyűjtött leggyakrabban előforduló hibákat és hiányosságokat közöljük, melyek a pályázat elkészítése közben merülhetnek fel. Az összefoglaló célja, hogy felhívjuk a figyelmet ezekre a hibákra és tanácsot adjunk a hiányosságok elkerüléséhez.
Egy-egy pályázat elkészítésekor fontos az alapos, mindenre kiterjedő információszerzés, illetve ezen túlmenően a jogszabályok, eljárási előírások pontos ismerete, az esetleges változások nyomon követése, melyhez a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapja és ügyfélszolgálata segítséget nyújt. Az alábbiakban azokat a leggyakrabban előforduló hibákat és hiányosságokat gyűjtöttük össze, melyek a pályázat elkészítése közben merülhetnek fel. Az összefoglaló célja, hogy felhívjuk a figyelmet ezekre a hibákra és tanácsot adjunk a hiányosságok elkerüléséhez.
1. A leggyakoribb hiba, hogy a pályázók a pályázati csomagnak nem a legfrissebb verzióját ismerik és használják, ezért javasoljuk, hogy minden esetben győződjenek meg arról, hogy a legfrissebb útmutatóval, kitöltő programmal és mellékletmintákkal dolgoztak, illetve a közzétett kiegészítő információkat (Közlemény, Gyakran ismételt kérdések) is figyelembe vették a pályázat elkészítése közben.
2. A pályázati előírások helytelen és/vagy félreértelmezéséből, egyes kizáró okok figyelmen kívül hagyásából, a jogszabályok hiányos ismeretéből adódóan előfordulhat, hogy a pályázók az adatlapot nem megfelelően töltötték ki, vagy egyes esetekben még a pályázat beadására sem jogosult a pályázó. Ezen esetek elkerülése érdekében javasolt szakértő segítségét kérni, mielőtt az előkészítést, a pályázat elkészítését megkezdjük, megkímélve magunkat a felesleges anyagi terhektől is. Fontos tudni például, hogy a munkaügyi bírság kifizetésével az ún. rendezetlen munkaügyi kapcsolat továbbra is fennáll, tehát pályázat benyújtása továbbra sem lehetséges.
3. Gyakran fordulnak elő nyomtatási hibák, melyek a kitöltő program nem megfelelő használatából, hibás kitöltéséből adódnak. Ezek legegyszerűbben a rendelkezésre álló segédanyagok helyes értelmezésével küszöbölhetők ki. Kérjük ezért, hogy minden esetben az utasításoknak megfelelően dolgozzanak a programban.
4. Előfordulhat, hogy a pályázati adatlap kitöltését követően az adatlapnak a CD-re mentése közben hiba lép fel vagy az adatlapot nem az előírt módon (xdat kiterjesztésű fájlként) csatolják: ez a pályázat elutasításához vezethet, ezért a postára adást megelőzően célszerű ellenörizni az adathordozó tartalmát és épségét.
5. A pályázók gyakran elfelejtik aláírni a beadott pályázatokat. Ez szintén a pályázat elutasításához vezet, ezért kérjük, a postára adást megelőzően ezt is ellenőrizzék.
6. A pályázatokhoz projektektől függően további dokumentumokat is csatolni kell, melyekkel kapcsolatban a Pályázati útmutató ad iránymutatásokat. A legtöbb kimaradó dokumentum természetesen hiánypótlás keretében pótlólag beadható, de javasolt minden rendelkezésre álló iratot, nyilatkozatot beküldeni a pályázattal, ezzel is gyorsítva a pályázat elbírálását. A benyújtandó mellékleteknél mindig ügyeljünk azok érvényességére és hitelességére.
7. A beadási határidők, illetve a hiánypótlási időszak pontos betartásának hiánya is sok esetben okozhatja egy jó projekt támogatásának elmaradását. Az időpontokkal kapcsolatos informálódást a honlap felhasználóbarát szolgáltatásai is segítik.
A pályázatokkal kapcsolatos információkat kérjük, minden esetben a www.nfu.hu honlapon tekintse meg, mert előfordulhat, hogy az egyéb portálokon megjelent közlések nem teljes körűek, aktuálisak.
Forrás: http://www.nfu.hu/palyazatirok_gyakori_hibai