Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
„A mi kincsesládánk” címmel a Fejér Megyei Értékek és Hungarikumok ismereti vetélkedőjét rendezi meg a Fejér Megyei Önkormányzat az Agrárminisztérium sikeres HUNG-2018 pályázatán elnyert pályázati támogatásból. A Minisztérium „A nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének, megőrzésének és gondozásának támogatására” meghirdetett és elnyert pályázati forrásból megyénkben háromfordulós vetélkedőt szervezünk a megye általános iskola felső tagozatos és középiskolás diákjai számára.
A Fejér Megyei Önkormányzat és a Fejér Megyei Értéktár Bizottság játékra hívja két kategóriában a megye felső tagozatos általános iskolás és középiskolás tanulóit.
Játékos vetélkedőnkre négy fős csapatok és egy pedagógus segítő jelentkezését várjuk.
Célunk, hogy a játék során a diákok meséljenek lakóhelyükről, megismerjék a megyei értékeket, kutakodjanak a hungarikumok között. A feladatok kapcsolódnak a megye településeinek helytörténetéhez, értékeihez, a megyei értékekhez és a hungarikumokhoz.
Megyénk számos kiemelkedő értékkel rendelkezik, melyekre az itt élők méltán lehetnek büszkék. Találhatóak itt természetvédelmi területek, háborítatlan madárvilágok, arborétumok, múltidéző tájházak, kastélyok, várromok, csatahelyek, egyedi népszokások, híres legendák, híres szülöttek és megannyi értékes látnivaló, melyek mind-mind felfedezésre várnak.
„A mi kincsesládánk” - Fejér Megyei Értékek és Hungarikumok ismereti vetélkedő három fordulóból áll. Az első forduló és a középdöntő feladatai a regisztrált csapatoknak e-mailben kerülnek kiküldésre és e-mailben várjuk a megoldásokat vissza.
Fontos, hogy csak a regisztrált csapatok feladatmegoldásait tudjuk figyelembe venni az elbírálás során!
A levelező fordulók feladattípusai:
- TOTÓ
- Kösd össze!
- Igaz vagy hamis
- Kifejezések értelmezése
- Keresztrejtvény
- Esszé
- Karikázd be!
- Egészítsd ki!
- Rajzold le!
- Rakd sorrendbe!
Az elő- és középdöntő legjobbjai a verseny harmadik fordulójában, a megyei döntőn személyesen mérhetik össze tudásukat társaikkal, természetesen korosztályuknak megfelelően. A csapatokra itt már nehezebb feladat hárul, szellemi és ügyességi feladatokat kell megoldaniuk. Például: ismerd fel a Hungarikumokat, lesz igaz-hamis állítás, vaktérképes feladat, érzékszervi és kreatív kézműves feladatok színesítik még a vetélkedőt.
A döntő a Megyeházán kerül megrendezésre várhatóan 2019. március 21-én.
A döntőn résztvevő valamennyi csapat értékes nyereményben részesül!
A verseny során külön kerül értékelésre és díjazásra a regisztrációkor beküldött települési címer rajzos és szöveges bemutatása.
Díjazásra kerülnek azok a pedagógusok is, akik a legtöbb csapatot nevezik az intézményükből.
Regisztrálni lehet a regisztrációs lapon a választott település címerének rajzos és szöveges bemutatásának egyidejű beküldésével az alábbi e-mail címen: fejer@fejer.hu
A regisztráció határideje: 2018. december 21.
A pályázati felhívás, a regisztrációs lap, az adatkezelési nyilatkozat, a verseny I. és II. fordulójának feladatlapjai és értékelése a Fejér Megyei Önkormányzat honlapján, a www.fejer.hu oldalon a Fejér Megyei Értéktár/pályázatok menüpontból tölthetők le.
Szeretnénk, ha a pályázatunk elérné a célját és az iskolások minél szélesebb körben megismernék a hazánkban és a megyénkben fellelhető értékeket: „a mi kincsesládánkat.”
Várjuk a jelentkezéseket!