Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Régi szépségében az épület – a Stefánia-házból a kultúra háza lett Bicskén
2018.12.04. 08:05
Egyszerűen Bicskei Kultúrkúriának nevezték el a kisváros egyik legszebb utcájában álló épületet, amely megkezdi újabb szolgálatának évtizedeit. Kívül régiesen szép, belül korszerű, a település ékessége. Tessely Zoltán országgyűlési képviselő, miniszterelnöki biztos, dr. Molnár Krisztián, a Fejér megyei közgyűlés elnöke és Pálffy Károly polgármester foglalták össze az ünnepélyes avatón a pályázat révén újjászületett Stefánia-ház históriáját.
Advent első vasárnapjára időzítette az önkormányzat a felújított épület átadását, egyben megnyitották az Advent békessége című képzőművészeti kiállítást. A rövid, hangulatos Ady Endre utca az egyik legszebb rész Bicske szívében, az 1930-ban épült Stefánia-ház pedig különleges hangulatot képviselt mindig. Egykoron a Stefánia Közösség jóvoltából nyílt meg anya- és csecsemővédelmi központként, s a háború után is őket szolgálta az intézmény. Eredetileg Rudolf trónörökös feleségéről, Stefániáról nevezték el, aki az Osztrák-Magyar Vöröskereszt Egylet elnöke volt. Később védőnői központ volt, az emeletén szolgálati lakással, belül ugyancsak leromlott állapotban várta a jobb időket. A bicskei egészségügyi központban méltó helyre kötöztek a védőnők, a neobarokk stílusú háznak új funkciót kerestek.
Tessely Zoltán országgyűlési képviselő, miniszterelnöki biztos, dr. Molnár Krisztián, a Fejér megyei közgyűlés elnöke és Pálffy Károly polgármester foglalták össze az ünnepélyes avatón a pályázat révén újjászületett Stefánia-ház históriáját, majd adták át az épületet.
A Fenntartható turizmusfejlesztés-pályázaton a város csaknem 70 millió forintot nyert, ebből 63 millió forintot fordíthattak építésre. Az önkormányzat megtoldotta további 48 millió forinttal az összeget, így nem kellett kompromisszumot kötni a kivitelezésben. A teljes szerkezeti felújításon átesett épület földszintje negyven négyzetméternyi kiállítótérrel bővült, az emeleten kisebb helyiségek találhatók. Egyébként ebben az utcában korszerűsítették és bővítették az 1950-es évek óta magas szakmai színvonalon működő bölcsődét, szintén egy patinás épületet megtartván vele a városnak.
Az ünnepélyes megnyitót a Színnel-lélekkel Művészeti Egyesület képzőművészeti kiállítása követte. Bálint Istvánné alpolgármester az advent jegyében szólt a karácsonyvárás üzenetéről, méltatta az amatőr alkotó közösség érzelmi ráhangolódást tükröző műveit. Az ünnepi műsor adventi hangulatáról Gulyás Csilla hárfaművész, a Vajda János Gimnázium tanulói, s a mesemondó kisiskolás Rácz Ágoston Kristóf gondoskodott.
szöveg:feol.hu