Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Szakmai egyeztetés a 2014-20-as időszak uniós forrásairól a Városházán
2013.12.04. 14:35
A Miniszterelnökség, a Nemzetgazdasági Minisztérium, és a Széchenyi Programiroda szakmai konzultációt szervezett a 2014-2020-as költségvetési időszak operatív programjairól a Városházán. A fórumokon meghatározó szakmai szervezetek, döntéshozók és civil szervezetek a fejlesztéspolitikai intézményrendszer képviselőivel közösen egyeztetnek az uniós források jövőbeli felhasználásáról.
A konferencia előtt Csepreghy Nándor helyettes államtitkár és Égi Tamás Székesfehérvár alpolgármestere tartott sajtótájékoztatót. „A forrásfelhasználás szabályai sok tekintetben kötöttebbek lesznek a jelenlegi időszaknál, azonban komoly tervezéssel megteremthetjük a lehetőségét annak, hogy 2020-ig a régió éllovasaivá válhassunk. A források koncentrációja mellett egyszerűbb eljárásrend kialakítására törekszünk.” – mondta Csepreghy Nándor a Miniszterelnökség helyettes államtitkára.
Égi Tamás Székesfehérvár alpolgármestere elmondta, hogy kiemelten fontos feladat előtt állunk, hiszen mi alakíthatjuk most ki, hogy milyen eredményeket érhetünk majd el a következő pénzügyi intervallumban. Azt várjuk és azon dolgozunk, hogy egy olyan rendszer alakuljon ki, ami a járulékos költségeket minimálisra redukálja és arra lehessen pályázni, amire ténylegesen szükség van. A város is hónapok óta dolgozik azon, hogy hogyan és milyen tervek szerint szeretne pályázni. A közlekedés átszervezése, infrastrukturális fejlesztések, gazdaságos távfűtéshez.
Csepreghy Nándor helyettes államtitkár arról is beszélt: most dőlhetnek el, hogy a 2014 és 2020 közötti EU-s fejlesztési periódusban, a régióban milyen fejlesztések valósulhatnának meg. Mint mondta az elmúlt hét év alatt mintegy 7200 fejlesztést hajtottak végre EU-s támogatás segítségével a Közép-dunántúli Régióban és 2007 óta mintegy 715 milliárd forintnyi támogatást nyertek el a pályázók. A következő pénzügyi periódusban több pénz áll majd rendelkezésre és változik a pályázatok értékelése is.
A fehérvári tanácskozáson régiós partnerekkel arról is egyeztettek, hogy az elmúlt hét évben milyen tapasztalatokat szereztek és hogyan lehet a forráselosztást könnyebbé tenni.
"Meg tudtuk teremteni a lehetőséget, hogy az év végéig tartó pénzügyi időszakban a teljes keretösszeget lehívjuk. Most azonban az intézményrendszert is át tudjuk alakítani, ami jobban figyel majd a helyi érdekekre." – emelte ki Csereghy Nándor. A Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség, mely a pályáztatás egyik kulcs szervezete átkerül a megyei önkormányzathoz. A pályázatok értékelése, pedig nem Budapesten, hanem a régió megyéiben lesz. Mint mondta a nehézkes adminisztráció és a túlzott adatszolgáltatás is azok között van, amin változtatni szükséges, de ingyenes állami tanácsadást is tartanak majd, ami lehetővé teszi, hogy pályázatírók nélkül tudjanak pályázni a szervezetek.
www.szekesfehervar.hu