Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
„Számunkra a települések fejlesztése a legfontosabb, a jövőben is ezért dolgozunk”
2020.01.23. 12:42
2 milliárd forintos nagyságrendű, 18 települést érintő bölcsődei pályázat elbírálásáról, a 2020. évi költségvetés elfogadásáról és Seregélyes Nagyközség várossá nyilvánítási kezdeményezésének támogatásáról is döntött több egyéb technikai jellegű napirend megvitatása mellett a csütörtökön ülésező megyei közgyűlés. A döntésekről adott interjújában Dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke kiemelte: „Vélhetően új forrásrendszerrel, de a területi döntéshozói szerepet megőrizve folytatjuk a munkát. Számunkra a települések fejlesztése a legfontosabb, a jövőben is ezért dolgozunk.”
-2 milliárd forintos nagyságrendű bölcsődei pályázatok elbírálásáról döntött zárt ülésen a testület, melynek sürgősséget az indokolta, hogy minél előbb elkezdődhessen a települések fejlesztése. Ezt a lehetőséget megragadva egyéb olyan fontos kérdéseket is napirendre vettünk, mint Seregélyes Nagyközség Várossá nyilvánítási kezdeményezésének támogatása és a biztos működésünket garantáló ez évi költségvetésünk elfogadása. Továbbá olyan technikai döntéseket is megvitattunk, mint a megyei rendezési terv végleges anyagának előzetes elfogadása.
-Összesen több, mint 5 milliárd forint forrás áll rendelkezésünkre bölcsődei pályázatok támogatására a megyében. A mai döntés 2 milliárdos nagyságrendű, összességében 18 települést érintő pályázatról van szó. Januárban lesz még egy felhívásunk és várjuk a települési igényeket. Szerencsére azt látjuk, hogy főként az olyan fejlettebb településeken, mint Székesfehérvár, Mór, Bicske, a Velencei-tó környéke, egyre több a gyermek és örömteli feladat a számunkra a bölcsődei, óvodai és iskolai elhelyezés biztosítása a családok számára.
-Nagyon kiegyensúlyozott a költségvetésünk az utóbbi években, gyakorlatilag a 2012. január 1-je, a megyei önkormányzatok konszolidációja óta minden évben biztos hátteret nyújt a költségvetésünk a működésre. Emellett természetesen mi is mindent megteszünk, hogy plusz forrásokhoz jussunk- tette hozzá Dr. Molnár Krisztián.
A fejlesztések kapcsán Dr. Molnár Krisztián elmondta: „Most még a 2014-2020-ban záródó, tehát az elmúlt hat évnek a fejlesztési programjának a TOP (Terület - és Településfejlesztési Program) forrásainak kezelése, zárása zajlik. Az új forráskiírások tárgyalási szinten állnak. Vélhetően ezek a TOP pályázatok folytatódni fognak egy teljesen új keretrendszerrel, új forrásrendszerrel, de továbbra is a megyei önkormányzat koordinálásával, megőrizve továbbra is területi döntéshozói szerepünket. Számunkra a települések fejlesztése, az ott élők a legfontosabbak, a jövőben is ezért dolgozunk.” – hangsúlyozta a közgyűlés elnöke.