Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje a Székesegyházban
2015.08.17. 07:45
Szent István országfelajánlásának évfordulóján, fogadalmi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. A misén, melyen a város és a megye vezetői mellett köztiszteletben álló fehérvári polgárok is részt vettek, főpásztor megújította hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország.
A szentmisét megelőzően ünnepélyes keretek között vitték át a Magyar Szent Család ereklyéket a Püspökségről a Szent István Bazilikába. Székesfehérváron őrzik 1777 óta Szent István fejereklyéjét, fiának Szent Imre ujjának csontereklyéje pedig 1930-ban került az egykori magyar királyi székhelyre. Szent István hitvese, Boldog Gizella csontereklyéjét pedig 2011-ben, a Családok Éve alkalmából ajándékozta a passaui püspök a székesfehérvári egyházmegyének. A hajdani koronázó városban így ereklyéikben újra egyesült az első magyar szent család.
Az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kérte az egész magyar népért. Spányi Antal arról beszélt, hogy nekünk magyaroknak ez az ünnep saját üzenettel bír. Felelevenítette, amikor Szent Imre sírjánál Szent István felajánlotta Máriának az országot, mely tett élete egyik legfontosabb tette volt. Szent István gesztusa azért is jelentős, mert őszinte és igaz volt, mely nemzedékek sokaságán keresztül él - mondta a megyéspüspök.
KÉPGALÉRIA a fogadalmi szentmiséről
KÉPGALÉRIA a fogadalmi szentmiséről
Augusztus 15-én, pénteken a Nagyboldogasszony-napi ünnepi szentmisére várják a híveket a Székesegyházban. Hazánkban Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep azonban a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn, 1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap 1948-ig még munkaszüneti nap is volt.