Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
A díszőrök és a történelmi zászlók bevonulásával kezdődött a Szent László-napi megemlékezés a Prohászka ligetben.
Kaposvári Zoltán László vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Parancsnokságának Logisztikai és Gazdálkodási Csoportfőnökség csoportfőnöke ünnepi beszédében felidézte Szent László király nemes tetteit, hősi harcait, példamutató életét. A hazába és Istenbe vetett hite vezette útján. Uralkodása során olyan katonai erények kötődtek hozzá, mint a bátorság, lovagiasság, a nők és a gyengék felkarolása, a hazáért tett áldozatvállalása.
„A Szent László-i virtus lassan ezer éve meghatározza Székesfehérvár arculatát. A katonák folyamatosan jelen voltak a városban, akiknek koszt-kvártélyt biztosítottak, s e hagyomány napjainkban is utat tör magának. Vajon mit üzen Szent László a jelen emberének, a ma katonáinak?” – tette fel a kérdést a vezérőrnagy.
„Az üzenet nem lehet más, minthogy a nehéz időkben is erősítsük egymást, a bajban ne engedjük el egymás kezét. Szent László mindmáig példát ad arra, hogyan kell építeni a közösséget és a társadalmat. A lovagkirály erényei utat mutatnak nekünk, és erre építve gyarapítjuk ma is városunkat, Székesfehérvárt, mindezzel békét és becsületet teremtve számunkra.” – zárta beszédét Kaposvári Zoltán László.
Szent László király beleírta magát a mindenkori magyarok szívébe, ott él a város polgárainak, intézményeinek lelkében – e gondolattal kezdte beszédét Spányi Antal.
A megyéspüspök hangsúlyozta, az erényes lovagkirály tetteit nem a szeszélyek, a kor divatja, hanem örökérvényű eszmények, értékek határozták meg: a kereszténység, a család szeretete, az elesettek támogatása, a haza, a nemzet védelme és oltalmazása.
„Szent László példájára több száz év távlatából is szükségünk van. Ma fájdalommal látjuk, mi minden vezeti az emberek gondolatait, amelyek kusza cselekedetekhez vezetnek: történelmi személyiségek szobrait döntik le és gyalázzák meg, vagy olyan embereknek állítanak szobrot, akik ezt talán nem érdemelnék meg. Elveszítjük az értékrendet, bizonytalan eszmék fognak bennünket vezetni, ha nem követjük Szent László útját.” Beszéde végén Szent László oltalmát kérte a magyar katonákra a megyéspüspök.
A Székesfehérvári Egyházmegye, a Magyar Honvédség és Székesfehérvár helyőrség személyi állománya nevében emlékezett Spányi Antal, a Székesfehérvári Egyházmegye megyéspüspöke, Kaposvári Zoltán László vezérőrnagy, valamint Vokla János ezredes, Székesfehérvár helyőrségparancsnoka, a Magyar Honvédség 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred parancsnoka.
Az ünnepségen a rendvédelmi szervek, a Székesfehérváron települt nemzetközi katonai szervezetek, a Fejér Megyei Honvéd Nyugállományúak Székesfehérvári Klubja, a Wathay Ferenc Bajtársi Egyesület, a Honvéd Hagyományőrző Egyesület, a MATASZ Fejér Megyei Szervezete, a Honvéd Szondi György Sportegyesület , valamint a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete képviselői helyezték el koszorúikat a Prohászka ligetben, Szent László király szobra előtt.