Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás

KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Szeretnek Fejérben élni az emberek
2014.10.01. 13:53

2010 után, a megyék konszolidációját követően jelentősen megváltoztak a megyei önkormányzatok szerepei és funkciói, így a Fejér Megyei Önkormányzaté is. Ennek lakossági ismereteiről végzett kutatást az Echo Szociológiai Kutatóintézet és az ERC Adatfelvételi Központ székesfehérvári Call Centere augusztusban a Fejér megyei lakosok körében. A kutatás eredményeiről közös sajtótájékoztatón adott tájékoztatást a kutatást végző szervezet képviseletében Ruff Tamás, az Echo Szociológiai Kutatóintézet igazgatója és a Fejér Megyei Önkormányzat részéről Dr. Molnár Krisztián, Fejér megye főjegyzője csütörtökön a Megyeházán.

Elmondta, hogy a megye fejlődését az utóbbi években a lakosok közel kétharmada tartja pozitív irányúnak, azaz véleményük szerint inkább fejlődött ez a térség, 28 százalékuk nem lát érdemi változást, 7 százalékuk szerint pedig inkább negatív irányú változások történtek az elmúlt évek során. A megye főjegyzője kitért arra is, hogy 2012. január 1-je óta megnövekedtek a megyei önkormányzatok területfejlesztési feladatai, nagyobb koordinációs szerepük lett a területfejlesztés és területrendezés területén. A lakosok 37 százaléka hallott már arról, hogy a megyei önkormányzatnak ilyen jellegű feladatai vannak, 63 százalékuk azonban még nem.

A további részletekről Ruff Tamás, az Echo Szociológiai Kutatóintézet igazgatója számolt be. Elmondta, hogy a megyében élők szerint az utóbbi három évben leginkább a parkok, zöld területek, valamint a játszóterek állapota javult. A lakosok 65 százaléka szerint a hulladékszállítás, 60 százalékuk szerint a sportlehetőségek, 59 százalék szerint pedig az üzletekkel való ellátottság is fejlődött.
