Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Települések és értékeik feltárásának módszertana - szakmai fórum értéktár bizottsági tagoknak
2016.05.09. 09:39
2016. május 5-én, 15 órakor kezdődött Székesfehérváron, A Szabadművelődés Házában a Nemzeti Művelődési Intézet Fejér Megyei Irodájának szervezésében a Települések és értékeik feltárásának módszertana címmel az a szakmai fórum, amely az újonnan létrejövő értéktár bizottságok tagjai készíti fel önkéntes vállalásuk teljesítésére. Az első előadást Balog Gábor, Fejér Megye Közgyűlésének tagja, a Megyei Értéktár Bizottság elnöke tartotta.
A Nemzeti Művelődési Intézet a magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról szóló 20012. évi XXX. törvényhez kapcsolt végrehajtási rendeletben kapott feladatának teljesítését a Fejér Megyei Iroda azzal kívánja elősegíteni, hogy a települési értéktár bizottságok tagjait felkészíti, olyan ismeretek átadásával, amelyek biztosítják munkájuk szakmai megalapozottságát. A megye településein újonnan létrejövő vagy működő települési értéktár bizottságok tagjainak felkészítése az értéktári munkára a közösségfejlesztés alapjainak, a gyűjtés módszertanának bemutatásával, a települések és értékeik feltárása módszereinek megismertetésével történik.
A szakmai fórum mentorálasát a Nemzeti Művelődési Intézet szakemberei végzik, akik a közösségfejlesztés és a közösségi tervezés ismereteit, módszereit mutatják be. A 4 alkalomból álló sorozat első napján Balog Gábor, a Fejér Megye Közgyűlésének tagja, a Megyei Értéktár Bizottság elnöke beszélt – a 10 településről érkezett résztvevőknek - a Hungarikum törvény célkitűzéseiről, fogalomtáráról, a törvényhez kiadott kormányrendeletben megfogalmazott tennivalókról, az értéktári munkához való forrásteremtés lehetőségeiről. Előadásában részletekbe menően mutatta be a Megyei Értéktár Bizottság munkáját és annak eredményeit.
A szakmai fórum további alkalmain a közösségfejlesztés és a közösségi tervezés alapjairól, az értéktári munkasorán felmerült problémák beazonosításáról, a lehetőségek mérlegeléséről, a kiválasztásról hallhatnak a résztvevők, már működő értéktárak jó gyakorlatát ismerhetik meg, és az utolsó alkalommal látóúton vehetnek rész Pusztaszabolcson, ahol a helyi értéktár kialakításának és gondozásának gyakorlatát tanulmányozhatják.