Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
Teljessé vált a megyeszékhely csatornázottsága
2012.11.15. 15:00
A 8,57 milliárd forintos projekt során a tervezett határidőre 190 kilométernyi vezetéket építettek a csatornahálózat bővítése céljából Székesfehérvár korábban még csatornázatlan területein, valamint Pátkán, Pákozdon és Seregélyesen. A zárórendezvényen a Fejér Megyei Önkormányzat képviseletében Pleizer Lajos, a megyei közgyűlés alelnöke vett részt.
„Kiemelkedő jelentőségű az elmúlt közel két évben lezajlott szennyvízcsatorna - hálózat bővítés, ezzel megvalósult Székesfehérvár 100 %-os csatornázottsága.” – mondta el a mai projektzárón dr. Cser-Palkovics András, aki köszönetét fejezte ki a társulásban, a beruházásban és a kivitelezésben résztvevőknek.
Több mint 6500 háztartás számára jelent bekötési lehetőséget az Európai Unió által támogatott környezetvédelmi projekt keretében megvalósult beruházás. A 2011 márciusában megkezdődött kivitelezési munkák az eredeti ütemezésnek megfelelően 2012. október 30-ig befejeződtek. A munkálatok bő másfél évig tartottak és ez idő alatt az elkészült csatornaszakaszok rész-műszaki átadásával egyes településrészek háztartásai már korábban, szakaszosan csatlakozhattak a hálózatra. A hálózat üzemeltetője a Fejérvíz Zrt.
A Hiemer-házban tartott projektzáró rendezvényen Pákozd, Pátka és Seregélyes polgármesterei is köszönetüket fejezték ki a szennyvízcsatorna-hálózat kiépítése kapcsán. Mint elhangzott, a projekt körülbelül 20 és félezer lakos javát szolgálja a négy településen, amelyek a Velencei-tó érzékeny és fokozottan érzékeny vízgyűjtő területén találhatóak, ezért itt különösen fontos a keletkező szennyvizek megfelelő összegyűjtése. A beruházás eredményeképpen javul a Velencei-tó vízminősége is.
A „Székesfehérvár Megyei Jogú Város és térsége – Pákozd, Pátka, Seregélyes – szennyvízcsatorna hálózatának bővítése” tárgyú projekt tervezett nettó összköltsége 8,57 milliárd forint volt. A támogatásokon felül a négy önkormányzat 2,14 milliárd forintos önerőt biztosított. A kivitelezési szerződéshez képest nettó 167,7 millió forintos megtakarítás jelentkezik. Ez abból adódik, hogy a kivitelező konzorcium többlet- és pótmunkák nélkül valósította meg a szennyvízelvezető rendszert. A kivitelezési munkák befejeződtek, de a projekt teljes lezárására az üzemeltetéshez szükséges gépek leszállítása után, 2013-ban kerül sor.
A beruházással nemcsak az egyes porták tulajdonosai, hanem a résztvevő önkormányzatok is gyarapodtak, hiszen a projekt keretében megvalósított létesítmények Pákozd, Pátka, Seregélyes és Székesfehérvár önkormányzatának 100 százalékos tulajdonába kerültek.