Isten hozta nálunk!
Önkormányzat
- Fejér Megyei Önkormányzat
- Duna-mente - Fejér megye különleges gazdasági övezet
- Nemzetiségi Önkormányzatok
- Velencei-tó és Térsége, Váli-völgy, Vértes Térségi Fejlesztési Tanács
- Albensis Fejér Megyei Területfejlesztési Nonprofit Kft.
- Fejér Megyei Értéktár
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Partnerség 2021-2027
- Fejér Megyei Foglalkoztatási Paktum
- Választás
- Kapcsolat
- Közérdekű adatok
- Fejér Megyei Klímastratégia és Éghajlatváltozási Platform
- Fejér megyei felzárkóztatás- politikai együttműködés fejlesztése
- kitüntető cím és díjak
- A 2021-2027 tervezési időszak stratégiai szintű előkészítése Fejér megyében
- A 2021-2027 időszak projektszintű előkészítése Fejér megyében
- Kincsestáj kerékpárút
- Fejér megyei identitás elősegítése térségi szemléletben
- Fejér megye és Tusnádfürdő testvérkapcsolata
- Mór-Bodajk kerékpárút
- E-önkormányzat
Foglalkoztatás
KÖZADATKERESŐ
Közhírré tétetik
„A szakdolgozói kamara a Fejér Megyei Kormányhivatallal és a Magyar Védőnők Egyesületével közösen hatodik alkalommal rendezi meg a Védőnők Napját. A védőnők rendkívüli munkát végeznek az egész országban. A mai napon őket ünnepeljük, akik 102 éve nyújtanak segítséget a legfontosabb életszakaszokban: a gyermekvárás alatt, az újszülött fogadásakor, támogatják a családokat a gyerekek óvodába, iskolába menetelénél.” - fogalmazott Bokorné Sike Erika, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Fejér Megyei Területi Szervezetének elnöke.
„A védőnők 1915, azaz a jogelőd Országos Stefánia Szövetség megalakulása óta jelen vannak mind az alap-, mind a szakellátásban. A területi védőnők a várandósok és gyereket nevelők körében, az iskolavédőnők az oktatási intézményekben végzik munkájukat. A kórházi védőnők jellemzően a szülészeteken, újszülött osztályokon dolgoznak, és a várandós, gyermekágyas anyák ellátásában, a szoptatás segítésében, az anya és újszülöttje hazabocsátásának előkészítésében, az egészségnevelésben vesznek részt. A védőnői szolgálat hivatalosan is Hungarikumnak számít, hasonló csak Finnországban létezik. 2013-ban Magyar Örökség Díjat kapott a Szolgálat, majd a Nemzeti Értéktár tagja lett.” - mondta el ünnepi köszöntőjében Dr. Petrin László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főigazgatója.
„2011 óta dolgozom szoros együttműködésben a Védőnői Szolgálattal, elsősorban a szűrővizsgálatok, az egészségnapok és Székesfehérvár egészségfejlesztési koncepciója kapcsán. Munkájuk, személyiségük óriási érték. Szeretném, ha a jelenleg zajló átalakulások során kapcsolatban maradhatnának az önkormányzattal és megkapnák azt az erkölcsi és anyagi elismerést, amelyet megérdemelnek.” - mondta Östör Annamária Székesfehérvár egészségügyi és sporttanácsnoka, önkormányzati képviselő.
A köszöntők, beszédek után került sor a "Kiváló védőnő" díjak átadására, amelyet a díjazottaknak Polyákné Gulyás Erika megyei vezető védőnő és Müller Cecília, a Fejér Megyei Kormányhivatal tisztifőorvosa adtak át. Kiváló védőnő kitüntetésben részesült Martonné Szűcs Aranka (Mór-Bicske), Alföldi Józsefné Kovács Erika (Magyaralmás-Söréd), Fekete Éva (Dunaújváros-dél), Sándorné Both Éva (Dunaújváros, 3. körzet), kollektíven a Bicskei Védőnői Szolgálat valamint Horváth-Varga Zsófia (Székesfehérvár).
A díjak átadását követően a résztvevők meghallgatták Dr. Buda László Ph.D. pszichiáter, pszichoterapeuta előadását gondolatok az egészséges önszeretetről címmel.
www.szekesfehervar.hu